Hayırseverler destek verdi 246 ihtiyaç sahibine montgomer ve bot desteği sağlandı

Diyarbakır’bile, Dicle Üniversitesinde görevli koruma güvenlik personeli Mehmet Turgut Tayuzak, hayırseverlerin desteğiyle Silvan ilçesinde ihtiyaç sahibi 246 öğrenciye mont ve bot desteğinde bulunuldu.

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde 4 okulla iletişimde olan Tayuzak, okullarda eğitim bilimi gören ve ihtiyaç sahibi 246 mektepli listesini hazırlayarak İyiliğe Koşanlar Platformundan Reyhan Zaman’e çağrıda bulundu. Gönüllüler Fesleğen Çağ ve Alican Macit, Tayuzak’tan gerekseme listesini alarak zaruri montgomer ve bot desteğini sağladı. Hazırlanan paketler Diyarbakır’a gönderilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Platform gönüllüsü Reyhan Gün, “Bizim mevkut kendisine yardım gönderdiğimiz ve temasta olduğumuz başka şehirlerdeki okullara yardımlarımızı ulaştırdık. Şita mevsiminde bot, montgomer ve kışlık giysi desteği verdiğimiz okullarımıza kırtasiye yardımları üstelik ulaştırdık. Türkiye’nin yer batısından, doğusuna kadar ulaşmamızı sağlayan destekçilerimize teşekkür ediyorum” dedi. – DİYARBAKIR

Share: