“Hakemlerimizin yanındayız”

Kütahya Valisi Ulvi Polat, hafta sonu gerçekleşen ayak topu müsabakalarında yaşanan çaba olaylarına ilgilendiren açıklama yaptı. Şiddetin katiyen kabul edilir olmadığının altını çizen Vali Çelik, “Seçkin nev şiddetin karşısındayız ve bu zihniyeti hiçbir alanda akseptans etmiyoruz. İlgili şahıslarla ilişik muktezi yasal işlemler yapıldı, konuyu yakından takip ediyoruz. Hakemlerimizin yanındayız” dedi.

Vali Yüksek Çelik, Kütahya Hareketli Ayak Topu Hakem ve Gözlemcileri Derneği Şubesi Başkanı Ahmet İlhan Münevver, İl Yargıcı Yerleşmiş Başkanı Gökmen Canlıdinç ve dernek yönetimini makamında akseptans etti.

Ziyaretin gündemi, hafta sonu Domaniç ve Gediz ilçelerinde oynanan futbol müsabakalarındaki hakemlere müteveccih saldırılar oldu.

Konuyu yakından strateji ettiğini belirten Ilbay Uca Polat, “Spor ve takat baş başa gelmemesi gereken iki kelime. Her soy şiddetin karşısındayız ve bu zihniyeti hiçbir alanda kabul etmiyoruz. Hakemlerimize yapılan saldırıları kınıyor, bu saldırıları gerçekleştiren şahısların türe ettikleri yer kilolu cezaları almaları üzere lazım yasalı işlemlerin sürdüğünü açıklamak istiyorum. Hakemlerimizin herhangi bir devir yanındayız, konuyu yakından izleme ediyoruz” dedi.

Destekleri amacıyla Vali Polat’e teşekkür fail Dernek Başkanı Ahmet İlhan Ziyalı, değme nev güç eylemini hukuk vasıtasıyla takip edeceklerini söyledi. – KÜTAHYA

Share: