Güllabi ekipleri 3 karye okulunu boyadı

Batman’ın Kozluk ilçesinde jandarma personelince “Milli Terbiye ve Açıkgöz Ahali Ele Karye Okullarını Renklendiriyoruz” projesi kapsamında 3 karye okulunun gelişim ve aut boyaması yapıldı.

Kozluk Kaymakamlığı koordinesinde İlçe Mili Terbiye Müdürlüğünce hesaplı proje kapsamında İlçe Jandarma Komutanlığı personeli Gürpınar ve Geyikli İlkokulunun ardından Karaoğlak İlkokulu ve Köy Yaşam Merkezinin bağırsak ve dışını boyadı.

İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Nezir Kalp ve İlçe Güllabi Komutanı Yüzbaşı Aytaç Karaoğlu, çalışmaların tamamlanmasının ardından okulu ziyaret etti, öğrencilerle aynı araya geldi.

Sevim, proje kapsamında 3 okulun boyandığını belirterek, okulların öğretmen ve öğrencilerin kullanımına sunulduğunu söyledi.

Nitelikli yetişek üzere sarıklı ve öğrencilerin motivasyonunu yüksek tutmanın eke olduğunu nâkil Hatır, bu amaçla okulların fiziksel şartlarının iyileştirilmesini sağladıklarını kaydetti.

Hatır, “İlçe Uyanık Komutanlığı iş birliğiyle bundan ahir süreçte hedefimiz bütün karye okullarımızı renklendirmek. Projemizin yürütülmesinde emeği güzeşte eğitim bilimi gönüllülerimize, personellerimize ve açıkgöz personellerine teşekkürname ediyorum.” diyerek konuştu.

Share: