Giresun haberi | 3. Giresun Pusula Fuarı başladı

Giresun Belediyesince bu sene 3’üncüsü planlı Giresun Mektup Fuarı, kapılarını kitapseverlere açtı.

Liman sahasındaki Giresun Belediyesi Kültür ve Fuar Merkezi’nde başlayan fuar, 30 Ekim’e kadar 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Gökçe Yazın ve hatır dünyasından yazarlar ve 44 yayınevinin stant açtığı fuarda söyleşi ve imza günleri dahi birleştirme edilecek.

Gelecek yılın Cumhuriyetin 100. yılı olması nedeniyle “Cumhuriyet’i bilgelik ile büyütelim” sloganıyla ziyarete açılan fuarın uzun izlence akışına ve içeriklerine giresunkitapfuari.org adresinden erişebilecek.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, şehirle sanatı, kültürü ve kitabı buluşturmak, pusula ile iştiyak bağını yapmak için çalışmaya bitmeme ettiklerini söyledi.

Pusula fuarına ilginin bati olduğunu anlatım fail Şenlikoğlu, şöyle bitmeme etti:

“Içtimai medyada gençlerimize kültürel bire bir uğraş açılan bu dönemde kitapla gençlerin buluşması antrparantez ayrımsız büyük ve değerlidir. Bu süreç içerisinde alelhusus ki gençlerimizin genel ağ ile olan bağına vuzuh fasıllar verdirerek onlara kitabı duyurmak, arzu bağını kurdurabilmek geleceğe envestisman olduğu kabilinden kültürel ayrımsız saldırıya karşı birlikte gerçekte ayrımsız direniştir.”

Şenlikoğlu, bu yılki tezkere fuarının temel temasının “Cumhuriyet Altını” olduğunu dile getirerek, “Cumhuriyeti hikmet ile büyütelim’ şeklinde, Cumhuriyet Altını temalı ayrımsız fuar düzenliyoruz. İnşallah şehrimizin okumasına, kitapla buluşmasına aheste katkılarda bulunacağız.” dedi.

Share: