Gaziantep ve Malatya’da vatandaşlar içtimai ev projesi için referans yapıyor

Gaziantep ve Malatya’bile, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet Altını tarihinin sunu iri sosyal basamak projesi kapsamında vatandaşlar başvurularını yapmaya başladı.

E-Oran üzerinden müracaat imkanı olmayanlar, evraklarını terk etmek için er saatlerde Halk ve Tarım bankaları şubelerinin önünde bahir oluşturdu.

Proje kapsamında Gaziantep’te 10 bin 24 ev, Şanlıurfa’birlikte 6 bin, Kahramanmaraş’ta 3 bin 101, Malatya’dahi 2 bin 251, Adıyaman’bile 1750, Kilis’te 500 bölük nesir edilecek.

Gaziantep’ten başvurusunu eden Mikail Uzdilli, AA muhabirine, sosyal hane projesini duyduklarında bahtiyar olduklarını belirterek, Reisicumhur Erdoğan’a teşekkürname etti.

Yıllardır eş sahibi olabilmek için manzara kurduklarını tabir eden Uzdilli, şunları kaydetti:

“Normalde e-Devlet üstünde üstelik başvuruşu yapılıyor ama erken başvurmak üzere buraya geldik. 500 liralık ayrımsız ödeme yapıyoruz. İnşallah menfaat ve ocak sahibi oluruz. İster istemez cıvıl cıvıl var. Biz ercecik gelip erken çıksın diye niteleyerek ayrımsız umutla bekliyoruz.”

Malatya’daki başvuranların yorumları

Malatya’daki başvuran vatandaşlardan Abdullah Özkaradeniz ise projenin çok domuzuna olduğunu belirterek, “Temas şeyden geçmiş Reisicumhur’na bu imkanı sağladığı üzere teşekkür ediyoruz. Çok güzelce benzeri proje. Kiracıyım, 2 bin lira icar veriyorum. Âdeta kimsesiz-alperen ve özellikle emekliler amacıyla iyice ayrımsız çalışma.” dedi.

Nazife Karakaş ise proje dolayısıyla bahtiyar olduklarını tabir ederek, “İyi, fena hâlde tıpkı proje. Icar öder kadar ödeyeceğiz. Kiracıyım, mebzul oldu. 13.30’de evraklarımı tevdi etmek amacıyla vezneci şubesine geldim. Sıra de bir iki kaldı.” diyerek konuştu.

Gönül Özbay ise 40 yıldır kiracı olduğunu dile getirerek, konutun namına çıkması üzere yakarış edeceğini söyledi.Share: