Fındık fiyatı 47 liralarda dengelendi

Giresun’üstelik başıboş piyasada fındık fiyatı sabık hafta yakaladığı 47 liralardaki kıymet istikrarını korumaya bitmeme ediyor.

Giresun’üstelik geçen hafta 1 lira artışla 47 liraya yükselen fındık fiyatı, bu hafta boyunca bile 47 lira kıymet istikrarını korudu.

Son iki haftadır fındık fiyatının 47 lira seviyelerinde olduğunu ve tıpkı müddet bu seviyelerde olabileceğini belirten Keşap Ziraat Odası Başkanı Abdullah Delice, “Güzeşte hafta fındık fiyatı 1 lira yükselişle 47 liralık olmuştu. Serbest piyasadaki 47 teklik karşılık istikrarını bu haftada sürdürdü. Önümüzdeki birkaç hafta fındık fiyatının 46-47 lira seviyelerinde olacağını öngörüyoruz. Fakat yıl sonuna akla yatkın fiyatlarda tıpkı yükseliş olacağını söyleyebiliriz. Üreticiler açısından bakıldığında ise acil ihtiyacı olanlar ve gurbetçiler doğrusu piyasaya fındığını indirdi. bundan sonra üreticilerin ihtiyacı kadarını erkin piyasadaki fiyatlara bakarak satacaktır. Bu da önümüzdeki haftalarda fındık fiyatının bire bir miktar elan yükselmesini sağlayacaktır” dedi. – GİRESUN

Share: