Dehşete düşüren sözler: “PKK doğmak lazım” diye niteleyerek, Türk milletine ve polise hakaretler savurdu

Sakarya’da yılbaşı gecesi polis güçleri denetiminde alkollü kurgu kullandığı gerekçesiyle ayrımsız gencin ehliyetine ahali konuldu. Bölgeye mevrut alkollü ata ise polis güçleri memuruna, “Cenabıhak belanızı versin, PKK koyulmak geçişsiz. Kayırıcı PKK’ya özeniyor bazen” diye, Türk milletine da küfürler etti. Nefer, polis merkezindeki ifadesi sonrasında erkin bırakıldı.

Olay, yılbaşı gecesi Serdivan ilçesine merbut Medeniyet Bulvarı’nda meydana geldi. yeni sene gecesi dirlik ve güvenliği bulmak amacıyla teftiş işleyen polis ekipleri, durdurdukları otomobilde çoban T.K.’nın alkollü olduğunu belirleyerek, prosedür yarmak istedi. İşlemler sırasında bölgeye gelen alkollü baba T.K.’da oğlunun ehliyetine halk konulduğunu görünce polise ve Türk milletine hakaret etmeye başladı. Duruma duyarsız kalmayan ekipler, ata T.K.’yı ifadesi uyarlanmak üzere polis güçleri merkezine götürdü. Koca, polis güçleri merkezindeki ifadesi sonrasında azade bırakıldı.

O anlar kamerada

Öte yandan, polise ve Türk milletine hakaret ile küfürler savuran şahsın görüntüleri ortaya imdi. Görüntülerde, şahsın görevini fail polis güçleri memuruna, “Tanrı belanızı versin, PKK tutmak lazım. Insan PKK’ya özeniyor kimi vakit” dediği, Türk milleti hakkında küfürlü konuştuğu, bire bir süre sonra hatasını kabullendiğini söylediği ve polis merkezine götürülmesi vadi alıyor. – SAKARYA

Share: