Cumhur Reisi Erdoğan: “Suriye sınırlarımız ile ilgilendiren ahitlerimize da sonuna büyüklüğünde merbut kaldık.

Reisicumhur Erdoğan: “Suriye sınırlarımız ile ilgilendiren ahitlerimize bile sonuna kadar mecbur kaldık. Madem karşımızdakiler özlük sözlerini tutamıyor o hâlde bizim bile zat başımızın çaresine dikiz hakkımız doğmuştur”

-” İstanbul’daki eylemi timsah gözyaşı ile kınayanların ana yüzleri peşinden başlattığımız operasyona verdikleri reaksiyon ile ortaya çıkmıştır”

-“Yılda 5 bilyon inşallah buradan geri tahavvül var. Bu 7 yılda bu gelirle kendini akçalanmış edecek. 35 milyara bu barajımızı milli bütçeden gerçekleştirdik”

-“Bay Kemal, neyi nereden lacerem yaptığımızı öğren. Sonra ‘kaynak nereden’ ağıt. Ülkemize siktirici iftihar verici tıpkı ürün kazandırdık”

-” İstiklal Caddesi’nde meydana mevrut bombalı saldırı failleri ve onların bağlantıları ile kısa sürede aydınlatılmıştır. Bombayı koyan yıldırıcı ve haddinden fazla sayıda gönül yakalanarak adalete teslim edilmiştir”

-“Bu eyleme müdahil ki varsa nerede olursa olsun bulunacak ve dökülen arı kanlarının hesabı kendisinden misliyle sorulacak ve cezası kesilecektir”

-” Hatay, Gaziantep, Mardin, Şanlıurfa’daki illerimize serencam yapılanlar birlikte 764 havan topu, roket, füze saldırısı yapılmıştır. Bu saldırılarda 32 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir”

-“Gelişigüzel ne kadar bazı gafiller Türkiye’nin sınırlarının güvenliği için yaptığı harekatları kavrayamamış olsa de milletimiz değme şeyin farkındadır”

-“Bunlar Türkiye’nin bölgesel liderliğini güçlendirmesinden rahatsızlar”

-“İstanbul’da bomba patlatarak Türkiye’nin canını acıtacaklarını sanıyorlar. Halbuki bilmiyorlar ki tığ çıktı bu safhaları geçeli çok oldu”

-“Sokakları tetebbu etmek talip vandalları bozguna uğratan, darbecileri püskürten, konuşu tetikçilere eyvallah etmeyen Türkiye’yi sinsi yöntemlerle mısra getirmeye çalışanlara mesajımız gayet net: Başaramayacaksınız”

ANKARA – Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, DOĞRU Öğür TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.

Share: