Cizre Belediyespor-KV Peja maçının arkası sıra

Şırnak Valisi Osman Bilimci, Cizre Belediyespor Ayvaz Voleybol Takımı’nın Balkan Kupası’nda Kosova temsilcisi KV Peja’yı 3-0 yenerek şampiyonluğa ulaştığı karşılaşmaya ilgilendiren, “daha çok bu başarıları değme alanda yakalayacağız. Çıktı ilimiz sporla, güzellikle anılacak.” dedi.

Balkan Kupası şampiyonu adına Türkiye’yi Challenge Kupası’nda kaşkariko etmeye doğruluk kazanan Cizre Belediyespor’da bu başarının coşkusu yaşanıyor.

Şırnak Spor Salonu’nda oynanan maçı strateji fail Vali Osman Âlim, Şırnak Belediye Reisi Mehmet Yarka, Cizre Kaymakamı ve Şehremaneti Komutan Vekili Nazlı Çıpa, Cizre Belediyespor Kulübü Başkanı Süleyman Çağlı, sporcuları ve maharet heyeti tebrik kartı etti.

Ilbay Bilim Adamı, matbuat mensuplarına yaptığı açıklamada, Cizre Belediyespor takımının elde ettiği başarının sevincini ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Bundan Sonra bölgenin başarılarla anıldığını dile getiren Âlim, şunları kaydetti:

“Tarihte ilk defa bölgemizde Cizre takımı sayesinde Avrupa kupası kazanıyoruz. Şırnak ve Cizre olarak bunun öncüsü olduğumuz için bile mutluyuz. daha çok bu başarıları herhangi bir alanda inşallah yakalayacağız. Artık ilimiz sporla, iyilikle, güzellikle anılacak.”

Cizre Belediyespor Kulübü Başkanı Çağlı dahi gür tıpkısı topluluk kurduklarını anlatarak, hayallerinin ana olduğunu belirtti.

Çağlı, “Şampiyon olduk. Balkan Kupası’nı aldık. Haddinden Fazla mutluyuz, sevinçliyiz. İnşallah başarılar yakalayıp, ülkemizi yer mebzul şekilde hile edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Takım antrenörlerinden Cenk Yılmayan, sezona haddinden fazla dolgunca hazırlandıklarını belirterek, kupayı kendilerini destekleyen taraftarlara ödül ettiklerini söyledi.???????Share: