Bursa spor: 1. Mudanya Körfezi Açık Deniz Yüzme Maratonu sükse ile tamamlandı

1. Mudanya Körfezi 12 kilometre Açık Deniz Yüzme Maratonu sükse ile tamamlandı. Sporcular kestirmece 7 saat Marmara Bahir’inde kulaç attı.

Yüzme sporunu açık kitlelere lanse etmek ve sevdirmeyi amaçlayan Boğaziçi Olimpik Yüzme Kulübü’ne sınırlı 3 sportmen Gemlik Kapaklı’dan denize girerek 12 kilometrelik Mudanya Körfezi’ni muvaffakiyet ile yüzdü. Yüzücülerden Vural Tandoğan 6 saat 52 dakika 13 saniyede, Eksiksizlik Dinçkal 7 saat 29 saniyede, Önder Arı ise 7 saat 3 dakika 28 saniyede maratonu tamamladı. Kulübe tutkun sporcular henüz geçmiş İstanbul, Çanakkale boğazlarının yanı sıra, Meis-Seki, Alanya maratonlarında kulaç attı. 2018 ile 2022 yılları arasında parçalanmamış dört posta İstanbul Büyükçekmece Körfezi’nde 5 bin metre mesafeli resmi yarışma tertip fail Boğaziçi Olimpik Yüzme Kulübü, 2021’dahi İskenderun Körfezi’nde 39 kilometrede sporcuları buluşturdu. Ayrı düzenleme bu sene 22 Ekim’dahi esasen düzenlenecek.

1.Mudanya Körfezi 12 kilometre Engin Yüzme Maratonu ile farkındalık tasarlamak isteyen pakt, Mudanya Körfezi ve ilçenin tanıtılmasını de hedefliyor. Bu maratonun ilerleyici yıllarda uluslararası boyutta engin yüzme maratonu parkuruna dönüştürmeyi planlayan pakt sporcuları, önümüzdeki günlerde birlikte Çanakkale Gökçeada’de 27 kilometre, Hatay İskenderun’birlikte ise 39 kilometre yüzecek. – BURSA

Share: