Bodrum’da güre kıza eğreti geçidinde otomobille çarpan ABD’linin yargılanması sürdü

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, güre kıza geçici geçidinde otomobille çarpan ESIR’li mühendisin yargılanmasına bitmeme edildi.

Bodrum 6. Temel Ukubet Mahkemesi’nde tanıdık 4. duruşmaya, adli kontrolle yargılanan BENDE vatandaşı mühendis R.P.T. ile müşteki Melodi Aydındağ ve ailesi ile taraf avukatları katıldı.

Sanık, olay sebebiyle çok üzgün olduğunu ve kasıtlı tıpkısı cürüm işlemediğini belirterek, beraatini istek etti.

Müşteki avukatları ise sanığın adli kontrolle değil vakfedilmiş yargılanmasını rica ederek, dip sınırdan cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti, sanığın az dışına çıkış yasağıyla makbul adli taharri kararının devamına hükmederek, dosyadaki eksikliklerin tamamlanması amacıyla duruşmayı erteledi.

Mahkeme sonrası yakınan Sıkıntı Aydındağ tekerli sandalyesinde adliye uğrunda gözyaşı döktü. Ailesi ise davanın uzamasına aksülamel göstererek, mağduriyetlerini dile getirdi.

Sanık ÇAKER vatandaşı mühendis R.P.T. de kazadan ekolojik ortam çokça üzgün olduğunu belirtti.

Güvercinlik Mahallesi’nde 1 Eylül 2021’da, işe gitmek için evinden sâdır Terane Aydındağ’a (20), arızi geçidinden geçtiği tam skorsky helikopterlerinin üretiminde çalıştığı öğrenilen ESIR vatandaşı mühendis R.P.T’nin kullandığı araba çarpmıştı. Kazada, Aydındağ bunaltıcı yaralanmıştı.

Vücudunda haddinden fazla sayıda fay oluşan, asap dokuları hasar gören taze kız Bodrum’da ayrımsız hastanedeki tedavisinin peşi sıra İstanbul’da özel bire bir hastaneye atıf edilmişti.

Kazadan sonradan gözaltına alınıp adliyeye irsal edilen sürücü, hakimlikçe sınırlı dışına sorti yasağı ve adli arama şartıyla serbest bırakılmıştı.

Share: