Başına ızdırap ederek intihara kalkış kaymakam kısık bakıma kaldırıldı

Geçtiğimiz yıl ilkgüz ayında Yalova’nın Armutlu ilçesinde göreve başlayan evli ve 2 çocuk babası Alparslan Tığ (45), evinde orta malı tabancasıyla kafasına kötü ederek intihar girişiminde bulundu.

DURUMU KRİTİK

Ağır yaralanan Kılıç, evine mevrut sağlık ekipleri vasıtasıyla ambulansla Yalova Cesamet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada bati bakımda otama altına alınan Kılıç’ın dirimsel tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Olayda beğenilen tabancanın kaymakamın evinde bulunduğu ve soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

ALPARSLAN KILIÇ KİMDİR?

1977 yılında Hollanda’dahi doğdu. İlk-Itidalli ve Ortaöğretim Eğitimini Yozgat’ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Açık Oturum Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden çıkışlı olduktan sonra Kaza mesleğine bağlanma etti. Evli ve 2 yavru babası olan Kılıç gani derecede İngilizce bilmektedir.

Sinop Gerze, Aksaray – Gülağaç ve Giresun – Ddoğanken Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. 1 sene süre ile İngiltere’de açacak eğitimi ve amme idaresi alanında icraat yaptı. Kaza kursunu sükse ile tüketici Tığ; Kayseri – Akkışla, Ardahan – Çıldır, Edirne – Havsa, Diyarbakır – Dicle, Eskişehir – Sivrihisar Kaymakamlığı görevlerinde bulunmuş ve 14 Şubat 2017 tarihinde Dicle Şehremaneti Komutan Vekili yerine da görevlendirilmiştir. 19.08.2021 tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Armutlu’ya atanmıştır.

Share: