Antalyaspor, Acun Kupası arasına galibiyetle gitmeyi hedefliyor (YENİDEN)

Spor Ayak Süper Lig’in 14’üncü haftasında deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşacak Fraport TAV Antalyaspor, rakibini yenerek Katar’da düzenlenecek Dünya Kupası arasına galibiyetle gitmeyi hedefliyor. Kırmızı beyazlı ekipte güçlü maç öncesi 4 oyuncu sakatlığı zımnında minval giyemeyecek.

Süper Lig’de oynadığı akıbet 3 maçından galibiyetle ayrılan ve 9 nokta toplayan Fraport SEMEN Antalyaspor, ilişki haset deplasmanda oynayacağı Beşiktaş maçının hazırlıklarını futbol sorumlusu Nuri Delicesine gözetiminde Atilla Vehbi Misafir Tesisleri’nde yaptığı antrenmanla tamamladı. Antalyaspor ile Beşiktaş toplamda 63, ligde ise 53’üncü posta rakip olacak.

SİYAH BEYAZLILAR FARKLA ÜSTÜN Akdeniz temsilcisi ile yağız beyazlılar bugüne büyüklüğünde toplamda 62 yol yüz yüze geldi. Kırmızı beyazlılar, geride kalan 62 maçta 8 yengi, 13 kardeşlik ve 41 dağılmış aldı. İstanbul’da oynanan 31 maçta Akrepler 3 galibiyet, 6 beraberlik ve 22 dağılmış ile sahadan ayrıldı. İki bando arasında oynanan son savaş sabık sezon esasen İstanbul’da oynanırken karşılaşma golsüz sona erdi.EN ÇOK 2-1’LİK ADET ALINDIFraport TAV Antalyaspor ile Beşiktaş arasında oynanan 62 mücadelede 10 el ile arz haddinden fazla alınan serencam 2-1’lik sayi oldu. 9 el 2-0, 8 posta 1-0’lık skorla sahadan ayrılan takımlar, 7 sefer ise 3-0’lık akıbet elde etti. 6 maçta 0-0’lık sonuç düzlük Antalyaspor ve siyah beyazlılar, 4’er sefer 1-1 ve 3-2, 2’şer nöbet 4-0, 4-2 ve 5-1’lik sonuçlar aldı. Antalyaspor ile Beşiktaş 1’er el 2-2, 3-1, 3-3, 4-1, 4-4, 5-3, 6-0 ve 6-2’lik skorlar elde etti. Antalyaspor ile Beşiktaş arasında oynanan maçlarda 156 gol atılırken, Beşiktaş’ın ağır üstünlüğü bulunuyor. Beşiktaş, Antalyaspor filesine 133 gol gönderirken, kırmızı beyazlı takım rakibine 53 golle kıymet verdi.4 SAKAT, 2 CEZA SINIRINDAAntalyaspor’da metin Beşiktaş maçı öncesi Alassane Ndao, Fredy, Luyindama sakatlıkları dolayısıyla şekil giyemeyecek. Sakatlığı bulunan ancak takımla çalışmalara katılan Sinan Gümüş’ünde riske edilmesi beklenmiyor. Antalyaspor’da Soner Aydoğdu ve Fernando Martins solgun deneyli sınırında kâin iki oyuncu olurken, mücadelede bilgili görmeleri halinde Dünya Kupası sonrasında oynanacak geçmiş kütle maçı olan MKE Ankaragücü maçınca cezalı duruma düşecek.

Beşiktaş ile Fraport SEMEN Antalyaspor beyninde ahzüita günü saat 20.00’de Vodafone Park’ta oynanacak mücadelede Bahattin Parıltı düdük çalacak. Balkır’in yardımcılıklarını ise Asillik Ersoy ve Fazilet Bayık yapacak.

Share: