AB Türkiye Delegasyonu heyetinden Analog Fabrika’ya görüşme

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Izlence Yöneticisi-AB Cesaret Fonu Alessandro Budak ve beraberindeki yıldız bilimi, Gaziantep Mükemmeliyet ve Dijital Transformasyon Merkezinde (Benzeri Fabrika) inceleme yaptı.

Avrupa Birliği (SUTAŞ) Türkiye Delegasyonu Izlence Yöneticisi-SU Cesaret Fonu Alessandro Budak ve beraberindeki heyet, Gaziantep Yetkinlik ve Sayısal Inkılap Merkezini (Benzeşim Üretimlik) müzakere ederek, yapılan çalışmaları yerinde gördü. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu program yöneticileri Alessandro Budak, Michael Cat, Izlence Asistanı Güliz Özmen ve Konfedere Uluslar Kalkınma Programı (UNDP) Bölge Koordinatörü Hamit Doğan’dan oluşan gök bilimi; Model Üretimevi’ya yaptıkları ziyarette, Gaziantep Uran Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Başkan Yardımcısı Başar Küçükparmak ve Mümasil Üretimlik yöneticileri ile tıpkısı araya geldi.

Merkezde sürdürülen operasyon için bilgelik alarak düz turu fail heyete; kıvılcım istihsal, ilerleme ve kaliteyi artırmaya müteveccih hizmetler karşı hikmet verildi. GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, ziyarette yaptığı konuşmada Gaziantep Bir Üretimevi’nın ‘Türkiye’nin en iri nüsha fabrikası’ olduğunu belirterek, “Burada yaptığımız icraat dışında Malatya Misil Fabrika’nın kuruluşuna tecrübelerimizle destek oluyoruz. Bugüne kadar 30 firmanın karbon ayak izi ölçümünü yaptık. Firmalardaki 140 elemana yeşil inkılap üzerine eğitimler verdik. GSO olarak kâin OSB ve Başmak İhtisas OSB’nin yeşil dönüşüm raporunu hazırladık” dedi.

Ünverdi, Menent Fabrika’da alaz istihsal eğitimi çerçevesinde ayrımlı modüller ile müşavirlik hizmeti verildiğini, firmalarda alev liderler yetiştirildiğini kaydederek, “Ilkin Gaziantep’te istihsal faaliyetleri gerçekleştiren firmalarımız ile çevre illerde istihsal faaliyetlerini sürdüren firmalarımızın bulunan kullanılabilir kapasitelerinde maksimum ıslah gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. SUTAŞ Türkiye Delegasyonu heyetine ve UNDP Havza Koordinatörü Sayın Hamit Doğan’a büyük ziyaretleri için teşekkürname diyorum” diye konuştu.

KEZ Türkiye Delegasyonu Program Yöneticisi Alessandro Budak ise Gaziantep Dublör Üretimlik’da yalaz istihsal, sayısal inkılap ve ongunluk büsbütün şanlı çalışmaların yürütüldüğü belirterek, kent ve toprak sanayisi açısından şişman önem taşıyan merkezin, sanayideki yenilikler noktasında şişman bir potansiyele ehil olduğunu rapor etti.

Gaziantep Nazir Fabrika Direktörü Yusuf Diler de yaptığı sunumda uran 4.0, dijital inkılap, yalın üretim teknikleri, üretimde israf türleri ve üretim kapasitesini artırmanın yolları noktasında Gaziantep Nüsha Fabrika’nın yaptığı çalışmaları ve projeleri anlattı.

Ziyaret, düz incelemeleri ve şişman foto çekilmesinin arkası sıra sona erdi. – GAZİANTEP

Share: