Züğürt ziyaretine gittiği hastanede kalbinde 5 mahpushane olduğunu öğrenen vatandaş sağlığına kavuştu

Gaziantep’te, parasız ziyareti amacıyla gittiği hastanede keyif taraması yaptıran ve kalbinde 5 mapushane bulunduğunu öğrenen 26 yaşındaki vatandaş ameliyatla sağlığına kavuştu.

SANKO Üniversitesi Hastanesinden yapılan açıklamaya bakarak, bire bir yakınını izlemek amacıyla hastaneye giden Fuat Sağlam, burada yaptırdığı keyif taramasında kalbinde 5 delik olduğunu öğrendi. SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Soy Cerrahisi Temel Bilim Dalı Başkanı Hekim Öğretim Üyesi Feragat Uygur’un yaptığı tetkikler sonucunda Kuvvetli’ın kalbindeki deliklerin 19 milim ve 9 milimetre genişliğinde olduğu tespit edildi.

Sağlam, hastanede gerçekleştirilen küşade his ameliyatının arkası sıra taburcu edildi.

Açıklamada görüşlerine saha verilen Hekim Öğretim Üyesi Feragat Uygur, vatandaşların eğlenceli esenlik kontrolü yaptırması gerektiğini hatırlattı.

Hastanın sağlığına kavuştuğunu belirten Uygur, şunları kaydetti:

“Bugün tendürüst hastamızı sağlığına kavuşmuş benzeri şekilde evine gönderebilmenin gururu içerisindeyiz. Hastamızın değme şikayeti olmadan hastanemize mevrut olması haddinden fazla balaban benzeri felek. Genç yaşlarda belirti vermemekle birlikte belirtiler ilerleyen yaşlarda imdi görülmektedir. Hastanın kalbinde iki kulakçık beyninde tayin edilen bu delikler yaşın ilerlemesi ile dirim kalitesini düşürmekte ve ömrü kısaltmaktadır.”

Fuat Sağlam da Mardin’de yaşadığını ve hasta ziyareti üzere Gaziantep’e geldiğini rapor etti.

Yaptırdığı taramada kalbindeki sorunu öğrendiğini dile getiren Sağlam, “Sağlığıma kavuşmam için kemiksiz önsezi ameliyatı olmam gerektiği söylendi. Kudretli ayrımsız faaliyetler sonrası sağlığıma kavuşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Hocalarıma ve hastaneye teşekkürname ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: