Zonguldak haberleri… Ahbap Derneği’nden Kdz. Ereğli’ye 2 Tır Dolusu Gıda Yardımı

Kdz. Ereğli Belediye Reisi Halil Posbıyık’ın Arsıulusal Sevgi, Sulh, Dostluk Ekin ve Tekellüm Festivali’nde Ereğli’ye nida ettiği ünlü artist Haluk Levent, festivalde verdiği sözü tuttu, Ahbap Derneği Kdz. Ereğli’deki ihtiyaç sahiplerine lağvolmak amacıyla 2 bin skor azık kolisi gönderdi. Kdz. Ereğli Belediyesi’nin depolarına boşaltılan besin kolileri için Başkan Posbıyık, Haluk Uzun ve Ahbap Derneği’ne teşekkürname etti.

22. Arsıulusal Bağlılaşım, Sulh, Hukuk Kültür ve Konferans Festivali’nde Ereğliler’le buluşan adlı sanatkâr Haluk Levent, halka verdiği sözü tuttu ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere 2 TIR dolusu gıda kolisini Ahbap Derneği üzerinden Kdz. Ereğli Belediyesi’ne ulaştırdı.

Şehremini Halil Posbıyık, Ereğli’ye mevrut TIR’ları karşılayarak sanatkâr Haluk Uzun ve Ahbap Derneği’ne teşekkürname etti.

Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“Heyecanlı festivalimizde Haluk Levent sahneye çıktığında el vasıtasıyla nazik bire bir dostlukla karşılandı. Haluk Levent dahi çok mutlu oldu. Orada alay verdi. Arkalama kolilerini Ahbap Derneği vasıtasıyla Ereğli’deki gerekseme sahiplerine lağvolmak için belediyeye göndereceğim demişti. O tarihten bu tarihe kadar kendisiyle tıpkı görüşmemiz olmamasına karşın, harekete geçmişler ve 2 TIR dolusu 2 bin koli 960 bin TL civarında tıpkısı masrafla, içerisindeki ürünlerin akıbet kullanma tarihi 2024’e büyüklüğünde olan zengin bir besin ürünleri kolisi yapmışlar ve kendileri masrafını karşıladığı TIR’larla bize gönderdiler.

Başta Haluk Levent olmak üzere Ahbap Derneği’nin yöneticilerine Ereğli halkı yerine şükranlarımı sunuyorum. Bu destekleri dolayısıyla Ereğli halkımız de bahtiyar olmuştur. Şu anda depo namına buradaki restoranı kullandık, dağıtımı Kasım’ın önceki haftasından itibaren yapacağız. Tığ filhakika uray olarak uyumlu yardımda bulunuyoruz. 15 günde, 1 ayda, 3 ayda benzeri yardım ettiğimiz insanlar var. Kök ihtiyaç sahiplerini Toplumsal Arkalama İşlerimiz tespit ederek bu yardımları ulaştırıyorlar.

Özellikle Haluk Levent ilkeli aynı herif. Verdiği sözleri namına getiren ender insanlardan biri. Benim tabirimle ‘Adam kabil adam’. Festivalde verdiği sözü hesabına getirdi, TIR’lar geldi. Ereğli halkı namına gine şükranlarımı sunuyorum.”

Share: