Yıldırım Kaya: 18 Eylül’de Yapılacak Olan KPSS Şaibelidir

CHP Ankara Saylav Saika Kayaç, sorularının çalındığı iddiası üzerine tahrip edilen Kamu Personeli Berceste Sınavı’na (KPSS) ilgili Heybet Denetleme Kurulu raporunun hangi devir açıklanacağını sordu. Kaya, “Bu sınavın sonuçları ve nedenlerinin kimler olduğu ortaya çıkmadan, 18 Eylül’da yapılacak olan KPSS şaibelidir” dedi.

Yıldırım Kayaç, adaylara sorulan sorulardan bazılarının elan önce yapılan bazen deneyim sınavlarında sorulanlarla bir olduğunun ortaya çıkması üstüne fesih edilen 31 Orak Ayı tarihli KPSS’ye ait soruşturmanın akıbetini sordu. Kaya, zaman yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Halkoyu yoluyla Cumhurbaşkanlığı’na, Milli Eğitim Bakanlığı’na davet yapıyorum. Bu sınavın sorumluları kimlerdir? Hırsız kimdir? Sorunun çalındığını siz de tespit ettiniz. Oran Denetleme Kurulu raporlarınızı kamuoyuyla ne ant paylaşacaksınız? Topluma bunu unutturamayacaksınız. Tığ, bu işin takipçisi olacağız. Bu sınavın sonuçları ve nedenlerinin kimler olduğu ortaya çıkmadan, 18 Eylül’de yapılacak olan KPSS şaibelidir. Bire Bir an önce, kimler bunun sorumlusu, açığa çıkartın.”

Share: