Yerli makine için dizi üretim vakti: Tanrı şans ederse 29 Ekim’de bilcümle beraber TOGG fabrikasını açıyoruz

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, aynı sekans küşat ve programlara süzülmek amacıyla Elazığ’a geldi. Vilayet ve belediyeyi konuşma ettikten bilahare Dumandağ Vakfı’nın açılışına katılan Hisarcıklıoğlu daha sonraları gübre gazı tesisinin açılışını gerçekleştirdi.

“PANDEMİ DÖNEMİNDE BANA 220 ŞERHA TALEBİNİZ ERGIN”

Burada açıklamalarda kâin Hisarcıklıoğlu, beniz yılın salgınıyla karşı karşıya kaldıklarını söyledi. Hisarcıklıoğlu “Hangi yapacağımızı bilmiyorduk ama Elazığ karışma 365 ayn ve borsamız görevinin başındaydı. Üyelerin sıkıntısını, derdini değme dönüş bana bildirdiler. Kul şeb 21.00’a büyüklüğünde topladım ve ait bakana, Cumhurbaşkanımıza, ilgili bürokrata, bunu çözecek kimesne ona ilettim. Şunu gururla söyleyeyim, pandemi döneminde bana 220 çingi talebiniz olmuş. 220 talebin yüzde 97’si ama öyle ama hakeza çözüldü” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu.

“29 EKİM’DE TOGG FABRİKASINI AÇIYORUZ”

Huzurlu ortamda istihdamın ve yatırımın başladığını ifade fail Hisarcıklıoğlu, konuşmasını şöyle bitmeme ettirdi;

“Varlık oldu mu istihdam ve yatırım başlar. Şu anda bölgelerimize bakıyorum. Güneydoğu Küçük Asya Bölgesi’nden bütün bizden Cumhurbaşkanımıza söyleyin bile kullanılmamış OSB arazisi geliştirsin. Eskimemiş OSB istiyorlar. Bu neyin göstergesi? Yatırım iştahının göstergesi. Varlık oldu mu tecim, tecim oldu mu naz. Bu kapsamda Cenabıhak’a çok şükür buralarda aynı envestisman iştahı var haberiniz olsun. Ego bunu Ankara’da görüyorum. Türk insanının 120 almanak hayali, 60 sene evvel kusurlu mütezayit benzeri rüyamız vardı, Türkiye’nin otomobili. Bu görevi üstlendikten sonraları Allah talih ederse 29 Ekim’da TOGG fabrikasını açıyoruz.”Share: