Yaşık: İstanbul Otelleri ve Turizm Sektörümüz Kazandı

İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarihindeki en erdemli katılımla gerçekleşen seçimlerin evvel aşamasını oluşturan çığır komiteleri ve sedir üyesi seçimleri 9 Kasım’birlikte İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. 16. Grup Oteller Çığır Komitesi seçimine büro büyük deste gösterdi. Listesi, rakip listeye karşı 400 farkla kazanan İTO Umumi Heyet Üyesi Keleş YAŞIK, sektörün gösterdiği ağır bandaj ve teveccühe teşekkür etti.

“TURİZMDE ATILIM DÖNEMİNE BİRLİKTE İMZA ATTIK”

Turizm ve otelcilik sektöründe teferruatlı yıllardır yer alan görmüş geçirmiş alt kurul üyeleriyle alay malay seçim sürecine çokça ağırbaşlı çalışarak hazırlandıklarını ifade fail Yaşık, “İTO yerine, akıbet 4 yıldır alelhusus turizm sektöründe gösterişli bir hareketli dönemi başlatmıştık. İstanbul’a, turizm sektörüne ve otellerimize yaptığımız bütün yatırımlar pandemiye rağmen nazik sonuçlar verdi. İstanbul’un gezgin sayıları, işaret değeri ve iktisadi katma değeri artma gösterdi ve uluslararası sıralamalarda yükseldik. Yekpare bunları, uyum zarfında çalıştığımız Kızıl İTO ve TUGEV (Turizm Geliştirme ve Terbiye Vakfı) Başkanımız Şekib AVDAGİÇ ile teşrikimesai içerisinde eli nimetli çalışarak gerçekleştirdik. Turizmde atılım dönemine iri bir familya namına alay malay imza attık.” diye konuştu.

“HEDEFLER BÜYÜYECEK”

Turizm sektörü ve otelcilere verdikleri destek üzere teşekkürlerini belirten Yaşık “Eskimemiş dönemde, encümen üyesi arkadaşlarımızla gelişigüzel, İstanbul turizmi üzere koyduğumuz hedefleri büyüterek bitmeme yol açmak için Oteller Patika Komitesine müştehi olmuştuk. Bu süreçte, bilcümle birlikte çalıştık. Turizm ve otelcilik sektöründeki tam arkadaş ve paydaşlarımıza, bizlere destek oldukları ve yanımızda oldukları üzere teşekkürlerimi sunuyorum. Sektörün varlığını ve gücünü seçkin adımda hissettik. Intihabat büyük benzeri katılım ve olgunlukla tamamlandı. Sektörün tamamına hizmetle mükellefiz, bu bilinçle çalışmaya bitmeme edeceğiz. Bütün üyelerimizin hizmetindeyiz. 16. Takım Oteller ve Çığır Komitesi seçimlerini biz değil, İstanbul otelleri ve turizm sektörümüz kazandı. Demin hedeflerimizin arkasından bilcümle gelişigüzel gideceğiz, Turizmde hedefler büyüyecek” dedi.

“İSTANBUL MARKASINI TANITMAYA DEVAM”

Yola işsiz hazırda başlanan turizm projelerini tamamlayarak ve bakir projelerle bitmeme edeceklerine dikkat çeken Yaşık, “Bundan sonraki gün için turizm sektörü ve otellerimizle ilgilendiren birçok proje bizi bekliyor. Bulunan problemlere hal bulmaya çalışırken aynı yandan üstelik İstanbul markasını yekpare dünyaya tanıtmaya bitmeme edeceğiz. Yıpranmamış dönemde, İTO Başkanımız Şekib AVDAGİÇ ve göz paydaşlarımızla bilcümle birlikte başarmaya ve büyümeye bitmeme edeceğiz” şeklinde konuştu.

Share: