Yardımcı Valisi Ergün ve Belediye Reisi Çakın’dan Cumhuriyet Bayramı tebrik mesajı

Uşak Valisi Turan Ergün ve Yardımcı Şehremini Mehmet Çakın 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı nedeniyle tebrik mesajı yayımladı.

Vali Ergün, mesajında, Cumhuriyetin 99. yıl dönümünün büyük bire bir bayram ve gururla kutlandığını belirtti.

Cumhuriyetin, seçkin cins zahmet ve yokluğa karşın milletin özünde var olan istiklal ve hürriyet aşkının yaşayan tıpkı Türkiye ihdas kararlılığının alım donör eseri olduğunu vurgulayan Ergün, şunları kaydetti:

“Cumhuriyetimizin yüzyıllık kazanımları, ülkemizin gönençli aynı geleceğe doğru yaptığı yolculukta artık da arz iri gücümüz olmaya bitmeme edecektir. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında üstelik bu kazanımları elan da geliştirerek, Türk milletini ve Türkiye Cumhuriyeti’ni tebcil etmek hepimizin eş misyon ve sorumluluğudur. Türkiye Cumhuriyeti, çoğulcu demokratik yapısı, kıvrak ekonomisi, aktif kültürel hayatı, dengeleri ve ülke menfaatlerini baştan sona genişlik fevkani markajcı diplomasisi ile uluslararası saygınlığını koruyarak açık ayrımsız coğrafyada mazlumların hamisi ve imge kaynağı olmaya bitmeme edecektir. Zaman bizlere sakıt fariza, atalarımızın bedelini kanlarıyla ve canlarıyla ödeyerek bırakıt bıraktığı bu emanete ehil çıkmak ve Türkiye Cumhuriyeti’ni seçkin alanda modern medeniyetler seviyesinin konusunda fark etmek için kesintisiz ve yorulmadan çalışmaktır. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’e, Milli Savaş kahramanlarımıza, ülkemizin istiklali ve istikbali uğruna fert veren muazzez şehitlerimiz ile kahraman gazilerimize sonsuz çekinmek ve minnetle.”

Uşak Belediye Reisi Mehmet Kıvılcım ise mesajında şu ifadelere vadi verdi:

“Bugün lahut topraklarımızda angajman muadele içerisinde müstakil ve bağımsız tıpkısı şekilde yaşıyorsak, bu bizim milletimizin damarlarında cari kerim kanın verdiği cesaret ve pervasızlık duygularının mecmu dünyaya gösterilmesindendir. Bire Bir yüzyıl öncesinde olduğu kadar hala ayrımsız duyguları kalbimizde hissediyor ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları girmek üzere, kerim kanlarıyla bayrağımızı sancak eden, toprağımızı vatan kılan yiğit gazilerimizi ve muazzez şehitlerimizi rahmet ve minnetle ecnebi ediyorum. Tam hemşerilerimizin 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı’nı genişlik teklifsizce duygularımla kutluyorum.”

Share: