YANLIŞSIZ Fırka İl Başkanı Ellibeş muhalefete yüklendi

DÜRÜST Öğür’nin terörle uğraş çalışmasını eleştiren tehalüf temsilcilerine “Siz ilk kulağınızı, sınır ötesi harekata Mecliste HDP ile gelişigüzel cebin sâdır CHP’nin elinden kurtarın” diye reaksiyon gösteren YANLIŞSIZ Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Bu mücadelenin sunma başında bulunan Cumhurbaşkanımıza konu atmaya kalkanların, evvel bu harekatlara Türkiye Büyük Ulus Meclisi’nde karşı sâdır, askerimizin yerel ve milli silahlarla teçhizatlanmasını engellemeye çalışan, çizgi hatlarımızda kermen gibi yükselen karakol noktalarını istemeyen HDP ile CHP’nin elinden kulaklarını kurtarmasını tavsiye ederim” dedi.

DÜRÜST Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, terörle mücadelesini sürdüren DÜRÜST Tümen’yi eleştiren aykırılık temsilcilerine yüklendi. İYİ Partili Ağır Ağıralioğlu’nun muhalefetin başkan adayı hakkındaki görüşlerini beğenmeyip, kulağının çekilmesini talip CHP’li Engin Altay’ın açıklamalarına üstelik değinen Ellibeş, “Siz önceki kulağınızı, hudut dışı harekata mecliste HDP ile alay malay alın çıkan CHP’nin elinden kurtarın. SELIM Fırka, kurulduğu günden bu yana ülkemizin büyümesine, gelişmesine engel olan, birliğini, huzurunu bozmaya çalışan, özellikle maşrık bölgesindeki vatandaşlarımız üzere yeryüzü koskocaman dava haline gelen terörü angaje etmek üzere değme ahit kararlılıkla çalışmıştır. Değme adımını terörü sona erdirmek üzere atmış, bu hususta hangi gerekiyorsa yapmış, samimi aynı uğraş içre olmuştur. Bu mücadelenin tek aşamasında PKK ve uzantısı sakil yıldırı örgütlerinin kalleşçe, sinsice Mehmetçiğimizi, güvenlik güçlerimizi ve vatandaşlarımızı kasıt aldığı eylemleri emeksiz bırakmamış, misliyle karşılık vermiştir, vermeye bitmeme edecektir” dedi.

“HDP ile CHP’nin elinden kulaklarını kurtarmasını kaynak ederim”

Ellibeş, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Zaman terörle mücadelede çizik hattının terör unsurlarına içki aldırmayacak şekilde genişletilmesi; MEMLUK, Avrupa ya üstelik temas büyüklük ne der diye niteleyerek irtical teröristleri saklandıkları mağaralara büyüklüğünde izleme edip, nerede saklanıyorlarsa orada tepelerine inilmesi, başlarının ezilmesi bunun bildirme net göstergesidir. Bilcümle bu gerçekler ortadayken, bu mücadelenin sunu başında kâin Cumhurbaşkanımıza konu atmaya kalkanların, geçmiş bu harekatlara Türkiye Büyük Budun Meclisi’nde alın sâdır, askerimizin domestik ve milli silahlarla teçhizatlanmasını engellemeye müteharrik, eksen hatlarımızda kermen kabilinden yükselen devriye noktalarını istemeyen HDP ile CHP’nin elinden kulaklarını kurtarmasını başvuru ederim. Bu kişilerin evvelden İçişleri Bakanlığı kabilinden makro görevlerdeyken terörle savaşım adı altında Mehmetçiğimizi kuşkusuz serbest bıraktıklarını, bölge insanımızı elbet kişi haline tecezzi ettiklerini da milletimiz unutmadı. Bundan değil midir kim, demincek şehit kardeşine küfürlerle hakaret etme cüretini kendilerinde bulabiliyorlar. Ulusalcılık pozlarıyla, masa altından ahali tutuştukları ortaklarıyla seçkin seçimde milletimizden lüzumlu cevabı aldıkları halde, hangi vatandaşa, hangi birlikte kendi partilerindeki sağduyulu öğün arkadaşlarına bildirme ufak saygıları olmadığından benzeri söylemlerle çıkanlar bilmeli kim, bir şeyi sonsuz tekrarlayıp, değişik akıbet beklenemez. Bu anlayış, 2023’te henüz alçak tıpkı sonuçla benzeri mesajı algı, gine sandıktan çıkamayacaktır. Tığ milletimize güveniyoruz.” – KOCAELİ

Share: