Yağız yollarında ebat

Esmer yollarının yapım, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ağır sıklet gidilmesi, trafik meni ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün nöbet durumu bültenine göre, TEMA Otoyolu’nun Selimpaşa Kavşağı- Mahmutbey Gişeleri bölgesinde üstyapı restorasyon çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle temas ahit 22.00-06.00 saatlerinde otoyolun Edirne istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala ayrıksı istikametten iki yönlü sağlanıyor.

İzmir- Çeşme Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik güreşçi köprüsü yapım çalışmaları sebebiyle İzmir istikametinde sağ abdestbozan trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım değişik şeritlerden sürdürülüyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Ahiboz-Emirler kavşakları 30-31. kilometrelerinde bakım ve tamirat çalışmaları nedeniyle Ankara istikametinde erişim kontrollü devam ediyor.

Beyşehir- Isparta yolunun 25-44. kilometrelerindeki yapım çalışmaları zımnında ulaşıma kontrollü müsaade veriliyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34 ve 50-54. kilometrelerinde (Taşucu ve Boğsak mevkileri) patlatmalı yapım çalışmaları sebebiyle 15.15-16.15 saatlerinde erişim kontrollü gerçekleştirilecek.

Kırşehir- Aksaray yolunun 1-3. kilometrelerindeki yapım çalışması nedeniyle muvasala bölünmüş yolun tıpkı bölümünden iki taraflı sağlanıyor.

Çorum-Ankara yolunun 37-38. kilometrelerinde (İskilip- Osmancık kavşakları) değişik seviyeli dudak çalışmaları zımnında ulaşım kontrollü sürdürülüyor.

Isparta- Antalya yolunun 0-15. kilometrelerinde yüzeysel kaplama yapım çalışmaları sebebiyle sürücülerin trafik belen ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 9-17. kilometrelerinde güreşçi köprüsü bakım ve tamirat çalışmaları yapılacak. Bu nedenle misil trafiğe kapatılarak, sürücüler mütenavip güzergah adına Müstecap-Habipler istikametine yönlendirilecek.

Artvin- Erzurum yolunun 1-50. kilometrelerinde şev temizliği ve çelik apışlık aplikasyon çalışması zımnında saat 18.00’e kadar el bodur mütemadi aralıklarla trafiğe kapatılarak, ulaşım yegâne şeritten kontrollü devam edecek.

Share: