VEKIL BOZDAĞ BİDEN’DAN MACRON’A 7 DÜVEL 2023’E KİLİTLENDİ

Hak Bakanı Bekir Bozdağ, Gaziantep’te DOĞRU Parti Genişletilmiş İl Danışma Kurulu Toplantısı’na katıldı. Programa, Nazır Bozdağ’ın yanında, Büyükşehir Şehremini Fatma Delimsirek, milletvekilleri, kaymakamlık belediye başkanları ve çokça sayıda partili bile katıldı.

Burada yaptığı konuşmada muhalefeti eleştiren Bozdağ, AK Öğür’nin seçme alanda Türkiye’nin gelişmesi amacıyla konkre adımlar attığını muhalefetin ise, toplanıp toplanıp dağıldığını söyledi. Türk milletinin ayda bir defa toplanıp birbirlerine kemirmek ikram edip dağılanlara değil, seçme kabineden sonraları nazik tıpkısı proje açıklayıp milletin sorunlarını çözen Recep Tayyip Erdoğan’a bindi vereceğini kaydeden Bozdağ, Tığ Türkiye’bile asrın genişlik iri hane projesini başlatıyoruz. 250 bin daraç gelirli vatandaşımıza icar öder kabil hane sahibi olması için proje yapıyoruz. Tığ bu projelere çalışırken 7’li masa derinti konusunda güruh yapıyor. Tığ 5.5 milyon vatandaşımızın 2 bin TL altındaki borçlarından kurtulması üzere çalışırken, bunlar ayda benzeri toplanıp birbirlerine yemek izaz etmekle meşguller. Tığ milyonlarca lise öğrencisinin kitaplarını masalarına bırakırken, bunlar sonsuz birbirlerini ziyaretle meşguller. Tığ bu ülkenin seçme alanda gelişmesi için konkre adımlar atarken, bunlar toplanıp toplanıp dağılıyorlar. Bu eren millet toplanıp toplanıp birbirlerine aşındırmak ağırlama edip dağılanlara mı yakarış yazar bindi verecek yoksa rastgele kabineden sonraları şişman ayrımsız proje açıklayıp milletin sorunlarını çözen cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a mı destek verecek. Bunların kendilerine dahi hayrı bulunmayan. Kendine hayrı olmayanın memlekete hayrı tamam mu Cumhur Reisi adaylarını belirleyemiyorlar. Aman yıpranır diyorlar. Elhak kendiniz yıpratıyorsunuz. Adı geçenlerin hepsini 7’li masa paspasa çeviriyor. Tartışmaları başlatıp yıpratıyorlar. Buradan kesin aynı şekilde ifham etmek isterim. Bu 7’li masa Türkiye’yi yönetmeye iştahlı aynı cumhur reisi adayı aramıyor. Bunlar 7 kayyum yahut vasi ne dersek diyelim. Yönetimine umu gösterecek, kendilerine tabi olacak ve kendilerine cebin kaime erliğini akseptans edecek birini arıyorlar dedi.

‘ŞİMDİDEN TÖREN DÜZENI İMZALAYACAĞIZ DİYORLAR’

Bakan Bozdağ, 7’li masanın şimdiden tören düzeni imzalayacağını, yani adayın anayasayı değil o protokolü temel alacağını söyledi.

İktidara geldiklerine yasaları değil o sözleşmeye akla yatkın aynı idare olacağını dile getiren Bozdağ, Şimdiden protokol imzalayacağız diyorlar. Hangi yetkileri ant edecek, hangisini devretmeyecek. Yani anayasanın yasalarının koymadığı sınırları ters tıpkısı şekilde aday yapacakları kişinin önüne koyacaklar, namzetlik sürecinden önce imza altına alacaklar. Cumhurbaşkanı adayı ile barışma yapacaklar. İktidara gelince temel ve yasaları değil o sözleşmeyi akıllıca tıpkı idare yapacaklar. Tığ anayasayı bir kenara mı bırakacağız. Ülkeyi ki yönetecek. Cumhurbaşkanlığı işleyen gönül mi yoksa 7’li masanın etrafında oturan liderler mi Türkiye ile ilgili kararları ki takanak. Söz Temsili Biden ile görüşürken, ‘Biden bana böyle’ dedi ego hangi diyeyim diye telefonla mı soracak İradesi olmayanın iktidarı imkânsız. Demin hareketsiz, 7’li masanın buyuru erliğini kabul edecek ayrımsız aday arıyorlar. Ego buradan söylüyorum. Ermiş Türk milleti kayyumlar aracılığıyla yönetilen emir eri biri ile yönetilmek istemez şeklinde konuştu.

‘TÜRKİYE SÖZÜNÜ TUTAR’

Finlandiya ve İsveç’in NATO süreci ile ilgili bile mütekellim Bozdağ, herhangi bir iki ülkeye karşı nazik tıpkısı sükse elde ettiklerini ve onların terör örgütlerine destek vermemesi karşılığında NATO’ya girebilmelerine ara sınav verecekleri sözünü verdiklerini hatırlattı.

Finlandiya ve İsveç’in sözünü tutma karşılığında fakat Türkiye’nin sözünü adına getireceğini anlatan Bozdağ, Finlandiya ve İsveç’e cebin nazik tıpkısı sükse elde etmişiz ve onların terör örgütlerine bindi vermemesi karşılığında NATO’ya girebilmelerine vize vereceğimizi söylemişiz. Sonrasında bir alt kurul kurup uzlaşma metni hazırlamışız. Demişiz kim sözünüzü tutarsanız, tığ de sözümüzü tutarız demişiz. Deminden NATO’ya antre süreciniz tüm değil. Türkiye Şişman Millet Meclisi onaylarsa tamamlanacak demişiz. Henüz Finlandiya ve İsveç Türkiye’nin iadeli kararı verdiği kimsenin iadesini vermedi. Ardı Sıra şurası dedik. Eğer onlar sözlerini tutmazsa Türkiye sözünü tutar. NATO’ya methal vizesi parlamentodan sokak. Tığ bu işin takipçisiyiz diyoruz. Kâh kimseler takanak operasyonu yapıyor diyerek konuştu.

‘HELALLEŞME DEĞİL HESAPLAŞMA’

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun helalleşme açıklaması ile ilişkin birlikte izah fail Bozdağ, YANLIŞSIZ Fırka şişman projeler işleyen partidir. Öbürlerinin projesi tehdit. Bütün helalleşme diyorlar. Helalleşmeyi kazıyın altından hesaplaşma çıkacaktır. Bunları helalleşme diye tıpkısı derdi bulunmayan. Böyle dertleri olsa İzmir Büyükşehir Belediye Reisi konuştuğunda dur demesi geçişsiz. Böyle benzeri dertleri olsa kimseyi zılgıt etmemesi geçişsiz. İktidara gelirsek önceki şu gazeteyi kapatacağız diyorlar. Derdi helalleşme olanlar sahte anketlere güvenip önüne geleni tehdit etmez. Ecdadına küfretmeyi bilim zannedenler, bu ecdadın cemaat olduğu değerler ile helalleşemeyeceği haddinden fazla açıktır. Seçime kadar helalleşme sloganı, seçimden bilahare hesaplaşma icraatı yapacaklar ifadelerini kullandı.

‘KILIÇDAROĞLU KAPKAÇ SİYASETİNİ TÜRKİYE’YE KAZANDIRDI’

Türe Bakanı Bozdağ, Kılıçdaroğlu’nun ‘biz söylüyoruz kudret yapıyor’ hepsi ile ilgilendiren ise, öğrencilerin güven borçlarını iptal kararı aldıklarını ancak izah yapmadan Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun videoteyp çekerek duyurduğunu söyledi. Mahdut gelirli vatandaşlarımın 2 bin TL’nin altında olan borçlarının tavsiyesine müteveccih değişmeyen ile ilişik de kararın açıklamadan yine Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun videoteyp çekerek duyurduğunu belirten Bozdağ buna ‘kapkaç siyaseti’ benzetmesi yaptı. Nazır Bozdağ, sözlerini şöyle tamamladı

Demin oturmuşlar konuşuyorlar Kılıçdaroğlu bile tığ söylüyoruz iktidar yapıyor diyor. Biz öğrencilerimizin cesaret borçlarını kaldırmak kararı aldık açıklamayı yapmadan bire bir baktık Kılıçdaroğlu videoteyp çekmiş. Ben sileceğim yüreklilik borçlarını diyor. Mikro gelirli vatandaşlarımızın 2 bin teklik altında olan borçlarının tavsiyesine yönelik değişmeyen almışız kararı açıklamadan Kılıçdaroğlu video çekmiş açıklıyor. Köstebekleri varmış. Hükümetin cebin teri ürettiği projeleri, birtakım kırtasiyecilik içindeki ahlak yoksunu eşhas alıp bunu hırsızlık malı namına çalıyorlar Kılıçdaroğlu’na götürüyorlar. Bu arakçılık malı siyaseten bile olsa arakçılık malı ahlaki midir Bunun adı kapkaç siyasetidir. Kılıçdaroğlu kapkaç siyasetini bile böylecene Türkiye’ye kazandırmış oldu. Ben demincek soruyorum kent hastanelerini Kılıçdaroğlu söyledi de mi yaptık. Şark Akdeniz’birlikte Karadeniz’dahi doğalgaz yer yağı arama gemilerini alıp buralarda kontrol yapmayı Kılıçdaroğlu söyledi da mi tığ yaptık. Nükleer çetin santrallerini Türkiye’ye kazandırmayı onlar mı söyledi Hızlı tren projeleriyle ülkeyi baştan birbirine bağlamayı onlar söyledi de mi biz yaptık İstanbul Hava Limanı’nı, Marmaray’ı, Avrasya Tünelini, Çetin Melik Sahih Köprüsünü, Çanakkale 1915’i onlar söyledi birlikte mi yaptık S-400 leri onlar mı söyledi Suriye’ye üç askeri harekatı terör devletinin kurulmasını terör koridorunun açılmasını çelmek üzere yapmayı onlar söyledi birlikte mi değişmeyen aldık Bunların söylediklerini yapsaydık bu projelerin hiçbiriyle tanışmamış olurduk. Türkiye’nin siyasi iktidarı hedeftedir. Yaşayan kuvvet hedeftedir ki Türkiye’nin büyümesi önlensin. Soruyorum. Önceki varlık hazar cesaret ortamı ister. Bu politik iktidardan mergup. Bölgemizde siyasi muvazene dağıldı. Dallı Güllü iktidarlar bozuldu çağ ayn yaşı ve hicret etmek zorunda küsurat milyonlarca eş ortaya daha çok. Türkiye’ye dahi saldırdılar. Gezide fayrap etmek istediler. 17-25 Ara ‘ta açmak istediler. 15 Temmuzda açmak istediler. Muazzez milletimiz Cumhurbaşkanına ehil çıkarak bu saldırıları boşa çıkardı. Siyasal istikrarımıza eş geçmek ülkemize kendimize ailemize sahip çıkmaktır. 1991 ile 2002 ortada on yıl var mecmu dokuz hükümet kurulmuş. Ayrımsız ülkede 10 yılda 9 hükümet kurulur kâffesi üstelik ortak yönetim hükümeti evet iki konuşu kriz yaşanır yegâne birlikte muhtıra görülürse o ülkede varlık, zenginlik olur mu Hep beraber kaybettik. Altılı Ganyan masa deminden çıkma eski Türkiye’yi vaat ediyor.

Bakan Bozdağ, konuşmalarının ardında YANLIŞSIZ Fırka’ye yeni katılan üylere rozet taktıShare: