Vali Çuhadar, köylerin sorunlarını yerinde tespit ediyor

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, köylere müteveccih hizmetlerin aktif, verimli ve elan seri bire bir şekilde sunulması amacıyla, kırsalda ateş parçası vatandaşların ihtiyaç, ülkü ve taleplerini yerinde görüp tespit ediyor.

Vali Mahmut Çuhadar, kırsal kesimin gerekseme ve talepleri ile karşılaştıkları problemleri çözüme kavuşturmak için başlattığı karye ziyaretlerine merkeze merbut Kaşköy, Kayadibi (Pevrikan), Bozatlı ve Çakmaklar köyleri ile bitmeme etti.

Ziyaret sırasında Vali Mahmut Çuhadar’a Vali Yardımcısı Mehmet Yasin Erkan ve Ekincilik ve Orman İl Müdürü Nurettin Mukayese eşlik etti.

Gittiği köylerde vatandaşların hamam ilgisiyle karşılanan Ilbay Mahmut Çuhadar, konuşma ettiği köylerde vatandaşlarla hasbihal ederek ikbal ve arzularını dinledi.

Köy ziyaretlerinde namına yersiz gerekseme, irade ve önerileri dinleyerek biricik yegâne nokta düzlük Ilbay Mahmut Çuhadar, köylüler marifetiyle dile getirilen talepleri imkanlar çerçevesinde çözmenin gayretinde olacaklarını söyledi.

Gittiği köylerde etrafına toplanan çocuklara bile özel ilgi gösteren Ilbay Mahmut Çuhadar, çocuklarla andaç fotoğrafı çekti.

Kırsal kesime müteveccih gerçekleştirdikleri bu ziyaretlerle köylünün gerekseme ve taleplerini durumunda görüp çözüm üretmeye çalıştıklarını ifade eden Vali Çuhadar, “Bu ziyaretlerle vatandaşlarımızın dertlerini yerinde uymak, hasbihal eylemek elan adamakıllı ve elan anlamlı oluyor. İhtiyaçları, sorunları birebir paylaşma imkanı oluyor. Filhakika lüzum memleket özel idaremiz gerekse birlikte format köylere hizmet götürme birliği tarafından bugüne kadar köylerimize müteveccih çok büyük hizmetlerin yapıldığını görüyoruz. Birçok köyümüzün karye içi yolları kilitlenmiş parke taşıyla döşenerek, kere, su ve zir yapı hizmetleri bütün durumda. Vatandaşlarımız vasıtasıyla dile getirilen gayrı eksiklikleri de inşallah angajman ve el birliği içerisinde çözeceğiz” diye niteleyerek konuştu. – ADIYAMAN

Share: