Ünye’de üniversite öğrencileri amacıyla maneviyat gezisi

Ordu’nun Ünye Şehremini Hüseyin Yağlı, ilçede üniversite öğrenimi gören öğrencileri şehremaneti sosyal tesislerinde ağırladı. Yurdun türlü illerinden mevrut öğrenciler hem Ünye’yi yakından tanıdı, hem birlikte andıran sınav öncesi stres attı.

Gençlere yönelik projeleri hayata nâkil Belediye Reisi Hüseyin Besili, planlı güruh ve organizasyonlarla dahi gençlerle bire bir araya geliyor. Başkan Besili, Ünye’ye üniversite öğrenimi amacıyla mevrut öğrencileri belediyenin içtimai tesislerinde misafir etti. Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tahsil gören 50’ye yakın mektepli, son yıllarda yenilenen yüzüyle bölgenin hizmetine sunulan Ünye Belediyesi Binicilik ve Sosyal Tesisleri ile Asarkaya Şehir Ormanı’nda dörtköşe ayrımsız ahit geçirdi ve buralarda mütenevvi aktivitelere katıldı.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Gödeş Asarkaya Site Ormanı’nda öğrencilerle tıpkı araya gelerek dostane etti. Komutan Şişman burada yaptığı açıklamada, “Ünye’mize mütenevvi illerden gelerek terbiye gören dinç kardeşlerimizle bire bir araya gelmekten son basamak mutluyuz. Onlar bizlere ailelerinin emaneti ve aynı zamanda Ünye onların daha çok ikinci memleketi. İnsanlar darülfünun eğitimi gördükleri kenti hayatları süresince unutmazlar. Öğrenci kardeşlerimizin temas kalem taleplerinde gelişigüzel zaman yanlarında olduğumuzu tıpkısı kat elan vurgulamak istiyor, eğitim bilimi hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Öğrenciler ise yakın sınavlar öncesi pir ve ahenkli ayrımsız periyot geçirerek ruhsal gerilim attıklarını belirterek, Belediye Başkanı Hüseyin Besili’ya teşekkürname ettiler. – KARGAŞA

Share: