Üniversiteli arsıulusal öğrencilerin tercihi “TOGG’un geçmiş yolculuğu” oldu

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde (BŞEÜ) öğrenimlerini sürdüren arsıulusal öğrenciler, Küçük Asya Ajansının (AA) “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı.

BŞEÜ Türki Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde (TÖMER) Türkçe eğitimine bitmeme eden Suudi Arabistan, Kırgızistan, Kazakistan, Azerbaycan ve Suriyeli öğrenciler, yarışma ve fotoğrafların düz aldığı seçki hakkında AA muhabirinden bilgi aldı.

Seçkiyi içten inceleyici öğrenciler, eş kararla, bilgelik kategorisinde Emrah Yorulmaz’ın ” TOGG’un önce yolculuğu”, yer ve yaşamda Mohammad Shajahan’ın ” Bangladeş’te hasat zamanı”, sporda ise Raf Sezgin’in “Kökbörü” fotoğraflarını yeğleme etti.

Abdelsalam Mohamedali İsmail Osman, fotoğrafları çokça beğendiğini ve intihap yaparken ayrımlı duygular hissettiğini söyledi.

İssa Shoeib İbrahim Mohamed üstelik seçkiyi incelerken masumların yaşadığı haksızlıkları gördüğünde hüzünlendiğini, Türkiye’bile yapılan hizmetleri ve sporda alınan başarıları görünce birlikte bahtiyar olduğunu tabir etti.

Amina Medeuova ise fotoğrafları haddinden fazla beğendiğini dile getirerek, “Gâh fotoğraflara bakarken üzüldük, bazen fotoğraflarda birlikte oradaki duyguları hissettik.” dedi.

Share: