Ululuk Tiyatroları 9 ilde 5 ayrımlı oyunla Küçük Asya turnesinde

Heybet Tiyatroları, 24-30 Ekim’de 9 ilde 5 değişik oyunla sanatseverlerle buluşacak.

Çap Tiyatroları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakarak, 6 dolaşma sürecek turnede, Kahramanmaraş, Gaziantep, Samsun, Çorum, Entelektüel, Denizli, Edirne, Tekirdağ ve Balıkesir’de baziçe sahnelenecek.

Turne programı çerçevesinde İstanbul Fehamet Tiyatrosu, Bülent Usta’nın yazdığı, Ulu Atilla Şendil’in yönettiği “Bay Z.” adlı oyunu 25 ve 26 Ekim’de Kahramanmaraş Temiz Fazıl Kısakürek DT Sahnesi, 28 ve 29 Ekim’de Gaziantep Muntazam Kutlar Sahnesi’nde izleyiciyle buluşturacak.

Ankara Ihtişam Tiyatrosu, Markka St. Germain’in yazdığı, Buğur Koçtepe’nin çevirmenliğini ve yönetmenliğini yaptığı “İzafiyet” oyununu 25 ve 26 Ekim’de Samsun DT Sahnesi, 28 ve 29 Ekim’de Çorum DT Sahnesi’nde beğeniye sunacak.

Trabzon Ihtişam Tiyatrosu, Matei Visniec’in yazdığı, Ahmet Güngören’in çevirdiği ve Maksat Çidamlı’nın yönettiği “Buğulu Tıpkısı Palyaço Aranıyor” ile 25 ve 26 Ekim’de Kültürlü Dr. Hidayet Sayın Kültür Sarayı Sahnesi, 28 ve 29 Ekim’de Denizli Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi DT Sahnesi’nde peyrev karşısına çıkacak.

Bursa Cesamet Tiyatrosu, Savaş Dinçel’in yazdığı, Serap Uluyol Karanfilci’nin yönettiği “Uçurtmanın Kuyruğu” oyununu 25-27 Ekim’de Edirne DT Sahnesi, 29 Ekim’de ise Tekirdağ Yahya Eksiksizlik Beyatlı Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşturacak.

İzmir Cesamet Tiyatrosu bile Neil Simon’un yazdığı, Cemil Büyükutku’nun çevirdiği ve Cihan Serter’in yönettiği “İkinci Caddenin Mahkumu” ile 27 ve 28 Ekim’de Balıkesir Sahn Kongre ve Kültür Sarayı’nde sahnede olacak.

Share: