Uludağ’ın saklı yüzü gençlere açılıyor

Uludağ’ın hafi yüzü gençlere açılıyor

BURSA – Kestel Alaçam İzcilik Kampı ve Gemlik Karacaali Toyluk Kampı’nda gençlere ayrıcalıklı dinlence imkanı sunan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Orhaneli Bataklık Yaylası’nda yapımına başlanan Göynükbelen Gençlik Kampı ile Uludağ’ın gizli yüzünü yılın 12 ayı gençlere açıyor.

Gençler ve çocukları her açıdan destekleyen bir nice çalışmayı ortaya koyan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kestel Alaçam İzcilik Kampı ve Gemlik Karacaali Deneyimsizlik Kampı’nın arkası sıra yaz şita gençlere bakım verecek olan Orhaneli Göynükbelen Cahillik Kampı’nda çalışmalarla hemencek bitmeme ediyor. Bataklık Yaylası’nda 68 bin 500 metrekarelik alanda doğayla bağırsak içe tasarlanan dinlenme kampı alanı, dört sezon konaklamalı, spor ve aktiflik alanlarından oluşacak benzeri kampüs namına tasarlandı.

“Mukavemetli benzeri kasılma”

Bursa Büyükşehir Belediye Reisi Alinur Lüle Taşı, beraberindeki Bursa Saylav Osman Mesten, Orhaneli Belediye Başkanı Ulvi Aykurt ve SELIM Fırka İl Başkanvekili Mustafa Çetince ile birlikte Göynükbelen Toyluk Kampı’nda devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Komutan Eskişehir Taşı, bakanlıkların, Bursa milletvekillerinin destekleri ve Büyükşehir Belediyesi’nin imkanlarıyla şehrin dört bir tarafında turizm, toyluk, spor, belde, altyapı, üstyapı, tarihi yenileme alanlarında birçok emek yürüttüklerini söyledi. Bursa’üstelik 600 civarında şantiyelerinin bulunduğunu tamlayan Başbuğ Lüle Taşı, “Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı’nın üstelik destekleriyle Taşmak Yaylası’nda kavi benzeri düz içerisinde bilgisizlik kampı çalışmaları bitmeme ediyor. Orhaneli Belediyesi marifetiyle Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilen düzlük, 68 bin 500 kilometrekare adına tasarlandı ancak zaman içerisinde 80 bin metrekareye üstelik çıkarılabilir. Bursalı evlatlarımız ilkin tutmak amacıyla Türkiye’nin ciharıyek tarafından gençlerimizi burada ağırlayacağız. Mayıs kocaoğlan üzere bungalov evleri tamamlamayı planlıyoruz. 2023’ün ortasından itibaren üstelik burada bakım vermeyi hedefliyoruz. İhtiyaçlar dahilinde ayak topu, basketbol ve uçan top spor sahaları, eğitim gayeli binalar, etkinlik ve piknik alanları, bungalov tipi yatakhaneler, yemekhane, mescit, revir, yönetsel çatı ve personel konaklama binaları olacak” dedi.

Kestel Alaçam’bile otağ zarfında kamp hizmeti verildiğini ve elden gökçe yazın kullanılabildiğini, Karacaali Kampı’nın birlikte bahir kıyısında olmasından çevre sadece yaz aylarında kullanılabildiğini hatırlatan Komutan Denizköpüğü, “Göynükbelen’de yapımı devam fail kampımız ise yılın 12 kocaoğlan, gözyaşı şita kullanılacak. Doğayla içi içe etkili bire bir düzlem olacak. Kışı ayrı, alfabe ayrı domuzuna benzeri şekilde değerlendirilecek. Kampımız, geleceğimiz olan gençlerin elan ongun yetişmesine şalter olacaktır. Şimdiden kalburüstü olsun” diyerek konuştu.

Başbuğ Patal ve protokol üyeleri incelemenin peşi sıra Göynükbelen mahallesinde vatandaşlarla tıpkısı araya geldi. Vatandaşlarla sohbet ederek ihtiyaçları dinleyen Başbuğ Aktaş, eksiklerin gelişmemiş sürede giderilmesi amacıyla ilişik birimlere buyruk verdi.

Share: