Ulubey’in cazibesi artıyor

Kalaba’nun Ulubey ilçesi serencam yıllarda attığı adımlarla dikkat çeken bire bir ilçe haline geldi. İlçede yıpranmamış istihdam çalışmaları liyakatli sonuçlar verirken turistik tesislerin sayısı da giderek artıyor.

Ulubey Belediye Reisi İsa Türkcan, 2019 yılında göreve geldikten bilahare seçim beyannamesinde belirttikleri projelerin birçoğunu hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

İlçede bakir toplumsal ve turistik tesislerin arttırılması, tutum ve istihdama müteveccih çalışmaları yapılması üstüne akıbet yıllarda şişman çabalama harcadıklarını ve meyvelerini almaya başladıklarını kaydeden Türkcan, şunları söyledi:

“Birçoğunu hayata geçirdik, birçoğunun birlikte temellerini atacağız. 2024 yılına kadar vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz sözü adına değirmek amacıyla çalışacağız. Sayacabaşı Içtimai Tesislerimiz hem Ordumuzun hem üstelik ülkemizin gözbebeği olabilecek bir toplumsal organizasyon ola cak. Içtimai tesisimiz içerisinde; 6 tane bungalov aile, 1 kıta dubleks aile, lokanta, çocuk oyun parkı, kamelyalarımız var. Antrparantez avantür parkı kurmayı planlıyoruz. sosyal yaşam alanı dediğimiz, turizm anlamında Kalabalık ve ülkemize ayar katacak tıpkı proje. Projemiz aldatıcı olsun. 9’uncu ayda bile açılışını gerçekleştireceğiz.

“Kargaşa’daki önceki seyir terası”

Tempo terasında Kalabalık’nun sahilini, Boztepe’yi, Çambaşı’nı ve Karagöl’e kadar izleyebileceğimiz tıpkı düz oluştuğunu kaydeden Başbuğ Türkcan, “Gidiş terası ve bungalov evlerin bulunduğu düz ilçemize ayrı bire bir değer katacak. Vatandaşlarımız Ulubey’e geldiğinde durum terası, Sayacabaşı içtimai tesisleri, Küpkaya Kanyonunu, Ohtamış, Edvar ve Kadıncık Şelalelerini gezerek mahmul dolu tıpkı dönem geçirebilirler. Davranış terasımızın açılışını da Ekim ayında yapacağız” dedi.

“Yıpranmamış binaya taşınacağız”

Daha ilk pansiyon namına geçer not binayı kullanılmamış Şehremaneti binası haline getireceklerini dile getiren Başkan Türkcan, sene sonuna kadar yeni binaya geçmeyi planladıklarını kaydetti.

Pazar esnafı için belirledikleri alanı düzenlemeye başladıklarını kaydeden Komutan Türkcan, ilçede istihdam alanı kurmak amacıyla serencam yıllarda verdikleri çabanın karşılığını almaya başladıklarını vurguladı.

İstihdam çalışmaları meyvesini veriyor

Başkan Türkcan, “Ulubey’dahi şu zaman 300 kişinin çalıştığı ayrımsız tekstil fabrikası var. Çabucak Ulubey değil, kasaba ilçelere birlikte istihdam sağlayan benzeri firmamız. İlçemize sakil anlamda soylu erki ulama sağlıyor. Doğruluk Bakanlığı eliyle mülga bire bir bozuk cezaevimiz vardı. Burayı özel ayrımsız firma ile görüşerek cebe fabrikası kuruldu. Burada 200’ün üzerinde istihdam bulunuyor. Fabrikamız büyümeye makul gidiyor. Özlük silahını üretmeye çalışacak”

Endüstri sitesi, gençlik merkezi geliyor

İlçeye yıpranmamış aynı uran sitesi kazandıracaklarını ve temelini Ilk Teşrin ayında atacaklarını ayrımsız zamanda ilçeye aynı deneyimsizlik merkezini kazandıracaklarını belirten Komutan Türkcan, şu bilgileri verdi:

“26 sunum dükkanımızın bulunduğu ve temelini 10. ayda atacağımız hasis sanayi sitemizle esnaflarımız daha bayındır edecek. Intihap zamanına kadar burayı bitirmeyi hedefliyoruz. Uray kültür sarayı ve bilgisizlik merkezi projemiz var. Spor Bakanımızın Kargaşa’ya gelmesiyle deneyimsizlik merkezi, 500 nefis tribün ve 4 pasaj okulumuzun önüne sadık spor salonu aldık. Spor salonlarının yarısını tığ karşılayacağız. Bunları 2023 yılına büyüklüğünde bitirmeyi hedefliyoruz.”

“250 km. el yaptık”

Serencam olarak Ulubey’deki posta çalışmalarına dahi değinen Başkan İsa Türkcan, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Ulubey’in 6 model mahallesi dışında 35 parça üstelik köylerden mahalleye dönüşen kırsal kesimi var. Yumruk tıpkı coğrafyada yaşıyoruz. İlçemizin 2 bin km sefer zıkkım bulunuyor. 2014 yılından şimdiye büyüklüğünde ilçemizde 250 km. sıcak asfalt ve beton kaplama nöbet yaptık. Planlamış olduğumuz kırsal kesimlerde; Kirazlık, Belenyurt, Durak, Eymür, Sayaca, Kızılen, Güvenyurt mahallelerinin asfaltlarını bu yılın sonuna büyüklüğünde dökeceğiz. Ohtamış, Şahinkaya, Şıhlar, Çubuklu, Kızılen, Ohtamış, Akoluk mahallelerinin enfrastrüktür çalışmalarını bu yılın sonuna büyüklüğünde bitirip, 2023’ün yaz döneminde bu mahalleleri da asfaltla buluşturacağız. Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü esasen bu yılın böylece gerçekleştirmiş olacağız. 2023 ve 2024 yılında da beton ve asfalt etme çalışmalarımız sürecek. Aynı mızıka ve ekip ruhuyla çalışarak Ulubeyimizin 41 mahallesine hizmet ediyoruz.” – CIVIL CIVIL

Share: