Türkiye Motokros Şampiyonası’nın 4. kıç yarışları Gönen’de başladı

Türkiye LIQUI MOLY??????? Motokros Şampiyonası’nın 4. fut yarışları Balıkesir’in Gönen ilçesinde yapılıyor.

Türkiye Motor Federasyonunun neşelilik programında meydan düz ve rahmetli Mutlak Türkiye Partisi Umumi Başkanı Prof. Dr. Haydar Çıban anısına düzenlenen yarışlar, Nem Belediyesi Şakir Şenkalaycı Motokros Parkuru’nda başladı.

Nem Belediyesinin destekleriyle gerçekleştirilen yarışlara MX1, MX2, MX2 Junior, MX, 85cc, 65cc, 50cc, Senior ve Veteran sınıflarında 120 sportmen katılıyor.

Türkiye Motor Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçan, AA muhabirine, Rutubet’deki bu alanın federasyon olarak yeryüzü aşkın kurum duydukları parkurlardan olduğunu söyledi.

Bu bölgenin geleceğe hizmet eden tıpkı parkur olduğunu dile getiren Uçar, “Burada aileleri tarafından desteklenen yüzdelik 15’in üzerinde çocuk ve genç sporcularımız, yavrularımız özlük kategorilerinde milli sporcu olabilmek üzere kıtipiyoz yaşta pistlerdeler. Bizler bu tablodan gururluyuz. Ülkemizi motokros şampiyonalarında hile edecek gelecek nesilleri yetiştirmeye bitmeme ediyoruz.” diyerek konuştu.

Uçan, delege sporculara ve ailelerine, Gönenlilere bu organizasyona yıllardır süren desteklerinden muhit teşekkür etti.

Milli sportmen Şakir Şenkalaycı ise şampiyonaya İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla, Antalya, Sakarya ve Bursa ilkin koyulmak için birçok ilden sporcuların katıldığını bildirdi.

Şampiyona yarınki müsabakalar ve ihsan töreninin peşi sıra sona erecek.Share: