Türkiye Çiftteker Şampiyonası 7. Kadem Puanlı Defa Yarışları Kırıkkale’de yapılacak

Türkiye Derrace Şampiyonası 7. Aşama Puanlı Defa Yarışları, 22-25 Eylül tarihlerinde Kırıkkale’bile gerçekleştirilecek.

Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, il konferans salonunda planlı basın toplantısında, spor faaliyetlerinin aynı ilin tanıtımı üzere çokça kocaman olduğunu söyledi.

Birçok kentin hem sıkıntılı dışı hem da az içinde tıpkısı spor veya kulüple özdeş olduğu devir bilinirliğinin çok daha arttığına dikkati çeken Tekbıyıkoğlu, “Biz de Bisiklet Federasyonu ile ilimize kuşkusuz ayrımsız yardım bulunuruz diyerek bir araya geldik. Ülkemizdeki ulusal yarışmalardan birisini Kırıkkale’ye hazırladık. Cenabıhak müsaade verirse bunu seçme sene gerçekleştireceğiz. Şayet hazırlıklarımızı dahi yapabilirsek arsıulusal bire bir konkur ilimizde maltalık bulacak.” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye Çiftteker Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön dahi organizasyonun Kırıkkale üzere bire bir saksı olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Türkiye genelinde profesyonel anlamda 400 sporcunun geleceği tıpkı yarışı tevhit ediyoruz. 4 zaman sürecek, 3 devir yarışların olacağı bire bir etkinlik. Yarış parkurumuz, Cumhuriyet Meydanı, Millet Bulvarı, Bağdat Köprüsü, Bahşılı ilçesi, Karaahmet köyü, Karakeçili ilçesi, Çeşnigir Köprüsü, Çelebi ve Dokunaklı ilçeleri ile Hasandede köyü oluşmak üzere 96 kilometrelik tıpkısı etap. Sporcularımız, derrace sırtında 3 çevrim boyunca Kırıkkale’mizi ayraç site olması üzere Türkiye ve dünyaya tanıtacak.”

Valilik koordinesinde, Kırıkkale Üniversitesinin bindi verdiği ve Milli Terbiye Müdürlüğünce yapılan “Kırıkkale Anadolu” isimli bisikletin tanıtımının bile yapıldığı programda, yarış için katılımcılara bilgelik verildi.

Yaklaşık 400 sportmen ve 40 takımın katılımıyla 4 periyot sürecek şampiyonada, “Gailesiz rical”, “Baht U17 erkekler”, “Nasip U15 erkekler”, “Tendürüst kızlar”, “Baht U17 kızlar”, “Felek U15 kızlar”, “Master+35”, “Master+40”, “Master+45”, “Master+50”, “Master+55″ ve” “Master+60” kategorilerinde yarışlar gerçekleştirilecek.

Programa, Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Halil Danacı, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Arslan, İl Inanma Müdürü Fahri Endişe, İl Jandarma Komutanı Albay Sulh Cücen ve ilgililer katıldı.Share: