Türk savunma sanayisi 41 firmasıyla ADEX 2022 Fuarı’na katılacak

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) liderliğinde, Defans ve Havacılık Uran İhracatçıları Birliği desteğiyle 41 Türk savunma endüstri firması, Güney Kafkasya ve Itidalli Asya bölgesinin yer kocaman savunma fuarlarından ADEX (Azerbaijan International Defence Exhbition) Fuarı’na katılma edecek.

SSB’den yapılan açıklamaya bakarak, Azerbaycan Savunma Sanayii Bakanlığının girişimleri ve Azerbaycan Defans Bakanlığının destekleriyle bu sene 4’üncüsü yapılacak ADEX Fuarı, 6-8 Eylül’de Bakü’de düzenlenecek.

Her iki yılda bir gerçekleştirilen fuar, önce olarak 2014’te düzenlendi. ADEX Fuarı, Güney Kafkasya ve Itidalli Asya bölgesinin en heybetli savunma fuarlarından biri olarak görülüyor.

Fuara, Türkiye namına SSB liderliğinde, Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği desteğiyle 41 firmanın katılımı planlanıyor. Hep 2 bin 801 metrekare alanda, fuar alanın yarısından fazlasını kaplayacak büyüklükte “Türk Milli Pavilyonu” konsepti oluşturuldu.

Fuar süresince Türk resmi heyeti, ev sahibi devlet yetkilileri ve fuara katılacak değişik talih heyetleriyle görüşmeler yapacak. Türkiye Milli Pavilyonu’nda, fuar katılımcılarına Türk defans sanayisi ve doğacak teknolojik yeteneklerine ilgilendiren bilgiler sunulacak ve teşrikimesai fırsatları değerlendirilecek.

Fuara ASELSAN, TUSAŞ, HAVELSAN, OTOKAR, MKE KAZANÇ, ROKETSAN, Sarsılmaz, ASFAT, BMC, Altay Yazılım, Armelsan, ASSAN, Ata Silah, Ayesaş, Berkin Mühendislik, BLG Defans, Dearsan, Dorçe, HTR, İŞBİR, Karel, KZ Mekotronik, Lentatek, Maren Robotics, Masttech, MILSOFT, Nanografi, NUROL Technology, Profen, Akva Metal, VADI İstanbul, Samsun Ancak Savunma, SDT, SIMSOFT, STM, TAIS, TARGET ATIŞ SİS, TİSAŞ, Titra, TURMAKS ve ÜNİMETAL firmaları ortaklık sağlayacak.

Share: