Türk güdücü köpekleri renkli görüntüler oluşturdu

Türk sürücü köpekleri renkli görüntüler oluşturdu

ÇORUM – Çorum’da WAD Türkiye Şampiyonası Türk Sürücü, Av ve Yasakçı Köpekleri Irk Standartları Yarışması düzenlendi.

Çorum Belediyesi sülale sahipliğinde gerçekleştirilen WAD Türkiye Şampiyonası’nda Türk çoban köpeği ırkları podyuma çıkarak birincilik üzere yarıştı. Firez Park’ta düzenlenen yarışmada Türkiye’nin bir nice ilinden getirilen kapik podyumda hünerlerini sergiledi. Tonya finosu, malaklı, kangal, boz, Rum çoban köpeği, Deniz Kazı, Türk palisi, Karadeniz çoban köpeği kategorilerinde yarışan köpekler, ırklarının özelliklerine göre değerlendirmeye makbuz. Yarışmada, mertebe alan köpeklere bağış abla ve madalya verildi.

Uluslararası Avrasya Kapik Irkları (Kinoloji) ve Sokak Köpeklerini Esirgeme Ihya Federasyonu Yerli ve Milli Irklar Başkanı Akın Tülübaş, WAD Türkiye Şampiyonasının 7. Etabını Çorum’da yaptıklarını belirterek, “Çok iyicene atmosfer var. Beklentilerimizin üzerinde ayrımsız kodifikasyon oldu. Çorum Belediyesi’nin çok iri destekleri oldu. Belediyemize verdiği katkılardan kıran teşekkür ediyorum. Köpeklerin umumi kalitesi ve sağlıklarına baktığımız ahit Çorum çokça kudretli. 250 civarında pusat yaptık. Yarışmaya Çorum’un yanında Amasya, Tokat, Samsun, Trabzon, Ankara, Sivas, Rize üzere illerden iştirak var” dedi

Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü da, Türk çoban köpeği ırklarının tanıtılması ve toplumda farkındalık oluşturulması için böyle benzeri kodifikasyon düzenlediklerinin anlatım ederek, “Sunturlu bire bir tertip. Çocuklarımız, ailelerimiz burada. Çorum Belediyesi adına bu soy organizasyonları düzenlemeye bitmeme edeceğiz. 10’un üstünde ilden katılım var. Yarışmacılara başarılar diliyoruz” diyerek konuştu.

Share: