‘TURGUT ASLAN’ OPERASYONU KAPSAMINDA KÜTAHYA MERKEZLİ 14 İLDE 57 GÖZALTI

Inanma Genel Müdürlüğü yoluyla FETÖ’nün mali yapılanmasına müteveccih başlatılan ‘Gazi Turgut Arslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya merkezli 14 ilde planlı baskınlarda 57 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden M.M. isimli kadının evinde yapılan aramalarda Kur’an-ı Kerim’in içine gizlenmiş aralarında dövizlerinde bulunduğu aylı miktarda servet ele geçirildi.

FETÖ’nün finansal yapılanmasına yönelik başlatılan ‘Gazi Turgut Aslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya merkezli İstanbul, Ankara, İzmir, Isparta, Bursa, Çanakkale, Hakkari, Çorum, Denizli, Manisa, Antalya, Eskişehir ve Nevşehir baskınlar düzenlendi. Aralarında örgütün sanki devlet imamı olan ve 6 yıldır firarda olan M.K. ile İ.Ş.?nin da olduğu 57 kaba gözaltın alındı. Şüphelilerin sülale, hisse senedi yeri ve araçlarında yapılan aramalarda 138 bin 680 liralık, 70 bin 575 dolar, 2 bin 520 Euro, 2 çeyrek, 2 adet kelepçe ve 1 skor altın bileklik ele geçirildi.

PARA KURAN?-I KERİM’İN İÇİNDEN ÇIKTI

Şüphelilerden M.M. isimli kadının evinde yapılan aramada ise valiz içindeki Kur’an-ı Kerim’in arasından 275 dolar, 2 bin 400 Euro ve 20 bin 300 teklik servet bulundu. Gözaltına alınan şüphelilerden biri ise polis güçleri ekiplerince akak odasındaki gardıropta yaptığı adsız sansız bölmede saklanırken yakalandı. Aralarında esnaf, sarıklı ve memurlarında olduğu şüpheliler işlemlerinin ardından Kütahya’ya getiriliyor.

Share: