Trabzon’da kötü koşusu düzenlendi

Türkiye Atletizm Federasyonu vasıtasıyla Köprübaşı ilçesinde dokunaklı koşusu düzenlendi.

Yarışlara kibar ile 20 gözyaşı altı kategorilerinde farklı illerden kestirmece 157 sporcu katıldı. Köprübaşı merkezde başlayıp Avulot Hanları’nda bitmeme fail ve Kahvedüzü mevkisinde sona aziz yarışlarda, sporcular dereceye girebilmek üzere 12 kilometrelik güzergahta mücadele ettiler.

Köprübaşı Ilçebay Vekili Öznur Güler, AA muhabirine, yarışların anadan görme kendisine 5 yıldır ilçelerinde yapıldığını söyledi.

Güler, yarışların ilçelerinde düzenlenmesinden dolayı duyduğu memnuniyet dile getirerek, “Bu çabucak benzeri koşun değil, tıpkısı zamanda milli takıma sporcu seçilmesini bile kapsıyor, bu anlamda önemi bizim üzere henüz fazladır.” dedi.

Yarışmalarda 20 gözyaşı şeş kadınlar kategorisinde Tuğçe Özkan birinciliği, Sıla Dede ikinciliği, Merve Zeybakoğlu üçüncülüğü elde etti. 20 gözyaşı altı erkeklerde ise Mervan Haykır birinci, Hasan Görgülü ikinci ve Abdulmecit Açan’da üçüncü oldu.

Büyük kadınlar birinciliği Selma Görmek, ikinciliği Esra Oysal ve üçüncülüğü Nursena Çeto aldı. Büyük erkeklerde da birinciliği Rıdvan Taş, ikinciliği Yunus Emre Atmaca, üçüncülüğü üstelik Abdullah Şarap elde etti. Bando yarışlarında büyük erkekler kategorisinde Batman birinci, Sakarya ikinci oldu.

20 gözyaşı şeş erkeklerde birinciliği Malatya, ikinciliği Batman, üçüncülüğü ise Siirt takımı elde etti. 20 yaş şeş kadınlarda ise birinciliği Siirt, ikinciliği Batman ve üçüncülüğü Malatya takımı kazandı.Share: