TOKİ, 26 ilde 365 arsayı kemiksiz artırmayla satacak

Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Şişman Basamak İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 26 ildeki 365 arsayı belirgin artırmayla satışa çıkardı.

AA muhabirinin TOKİ’den aldığı bilgiye göre, konut, ticaret, endüstri, turizm tesis alanı, hususi ekol alanı, akaryakıt istasyonu, rastgele kasılma, oto galericiler sitesi, park yeri ve tatil alanları niteliğindeki arsalara, yüzdelik 25 peşinat 36, 48 ve 60 kamer vadeyle eş olunabilecek.

Muhammen bedeli 4 milyar 721 milyon 272 bin 46 teklik olan tahminî 1 milyon 501 bin 219 metrekare büyüklüğündeki Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Okumuş, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak ve Van’dahi bulunan 365 arsa kemiksiz artırmayla satılacak.

Açık müzayede, 12 Ekim 2022 Çarşamba ve 13 Teşrinievvel Perşembe günleri saat 10.30’bile iki ayrı oturum halinde yapılacak.

Oturumlar, Ankara Çankaya Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile İzmir Bayraklı Tepekule Kurultay ve Işporta Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ayrıca “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden üstelik öneri verilebilecek.

KDV’den muaf, yüzdelik 25 peşinat, 36, 48 ve 60 ay mehil

Alıcılar, basamak, tecim, sanayi, turizm yapılış alanı ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzde 25 peşinat, 36, 48 ve 60 kamer vade ile topluluk olabilecek. Antrparantez arsalar KDV’den muaf şekilde satılacak.

12 Teşrinievvel 2022 Çarşamba günü saat 10.30’de yapılacak yalınlık artırmada, Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyonkarahisar, Balıkesir, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Uşak, Kayseri, Konya’de kâin arsaların 13 Ekim 2022 Perşembe saat 10.30’daki meydanda artırmada ise Adana, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Antalya, Muğla, Görgülü, İzmir, Kırıkkale, Manisa, Mersin ve Niğde’üstelik mevcut arsaların satışı gerçekleştirilecek.

Satışa sunulan arsalar beyninde Adana Çukurova’da hane, Ankara Çankaya’de hane ve tecim, Antalya’dahi basamak ile ticaret, Görgülü’dahi turizm yapı alanı, Elazığ’dahi hane-ticaret alanları bulunuyor.

İzmir’de satışa sunulan arsalar arasında endüstri, yerleşik ev alanı, aşağı endüstri sitesi, ekincilik ve ev alanları üstelik bulunuyor.

Ayrıca İstanbul Başakşehir’da basamak ve ticaret alanları satışa sunuldu.

Satışa ilişik ayrıntılı bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” internet adresinden ve 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Share: