Tokat Belediyesi polis ekipleri savuşturmak gramajı denetimi yaptı

Tokat Belediyesi zabıta ekipleri atlatmak gramajı denetimi gerçekleştirdi.

Belediyeden yapılan kayıtlı açıklamaya göre, zabıta ekiplerinin fırın ve marketlerde galiba periyotlarla gerçekleştirdiği aldatmak gramaj ve hijyen denetimleri bitmeme ediyor.

Polis ekiplerinin yaptığı denetimde, unlu mamuller üretimi yapılan işletmelerde genel kendisine 200 gram gramaj kuralına akla yatkın istihsal yapıldığı belirleme edildi. Sakat gramaj tespit edilen işletmelere kanuncu ihtar ve muamelat yapıldı.

Tokat Belediye Reisi Eyüp Eroğlu, Tokat halkının sağlıklı ve tehlikesiz alışveriş yapmaları üzere denetimlerin bitmeme ettiğini vurgulayarak, “Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile yaptığımız çalışmalarda halkımızın temiz ayrımsız ortamda üretilen ekmekleri gerçekleştirme etmesini ve aldıkları ekmeklerin akıllıca gramajın altında olmamasını önemsiyoruz. Üreticilerimizin umumi yerine makul koşullar ve gramajda istihsal yaptıklarını görüyoruz. Vatandaşlarımızdan halk sağlığını zılgıt fail şerait veya düşük gramaj kabil durumlarla karşılaştıkları takdirde vacip hazırlık ve işlemlerin yapılması için bizleri bilgilendirmelerini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: