TİCARET BAKANI MEHMET MUŞ, BAĞCILAR’DAKİ SAMSUN GÜNLERİ’NE KATILDI

Bağcılar Samsunlular Platformu’nun ocak sahipliğinde planlı Samsun Günleri’nde Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş vatandaşlarla benzeri araya geldi. 6-8 Aile tarihlerinde bitmeme edecek Samsun Günleri’nin önceki gününde muhtelif eğlenceler vatandaşlarla buluşturulurken, Samsun’a ilgilendiren yerel yemekler üstelik ikram edildi.

Bağcılar’daki gezisine İstanbul Toptancılar Çarşısı (İSTOÇ) başlayan Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş, arkası sıra Bağcılar Belediyesi Avrat ve Sülale Firez Danışma Merkezi’nde düzenlenen Samsun Günleri’nde kaza sakinleriyle bire bir araya geldi.

Programa, Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş, Bağcılar Belediye Reisi Abdullah Özdemir, Bağcılar Kaymakamı Abdullah Uçgun, Samsun Bağcılar Platform Başkanı İbrahim Arslan, sedir üyeleri, muhtarlar ve çokça sayıda vatandaş katıldı.

‘İNSANLAR KÜLTÜRLERİYLE VARDIR, KÜLTÜRLERİYLE, GELENEKLERİYLE YAŞARLAR’

Programda yaptığı konuşmada Dr. Muş, ‘Samsunlular olarak hazırladığınız bu kültürel etkinliğinize üstelik katılmak istedik. Biliyorsunuz ben bile aslen Trabzonluyum, zımnında çokça ırak sayılmayız. Firez ve sosyal bünye yerine, Samsun bize çok analog. Tıpkısı zamanda Karadeniz’in arz koca illerinden birisidir; okkalı ovaları, zirai ürünleri olan ve akıbet dönmelerde turizmde muhteşem gelişmeler sağlayıcı, çok fazla saf güzellikleri bulunan bire bir site. Samsun, özellikle serencam 10 yılda Türkiye’nin tanınması noktasında büyük adımlar attı. Bağcılar da hatırı çevrilmiş Samsun’dan gelen vatandaşlarımız var. Bu ameliyat Samsun’a gitmeden oraya ilişkin hasretinizi giderebilecek bir imkan sunuyor. Alelhusus bu kalem programlarda Bağcılar Belediyesi’nin ongun organizasyonlar yazmak üzere benzeri tecrübesi var. Buradaki derneklerin kolaylıkla birden tamamıyla ilişkileri ve diyalogları var. Ben kendisini tebrik ediyorum. Mütenevvi zamanlarda ayrıksı ilçelerde birlikte eş faaliyetlerimiz oluyor. Hele belediyelerimiz derneklere bu konuda destek veriyor. İnsanlar kültürleriyle vardır, kültürleriyle, gelenekleriyle yaşarlar. Devletler birlikte öyledir; gelenekleriyle ayakta durur’ dedi.

‘SAMSUN, KARADENİZ’İMİZİN SUNMA GÖZDE MEMLEKETLERİNDEN BİRİSİ’

Sivil Topluluk Kuruluşlarıyla daim bağırsak içe olduklarının altını çizen Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir ise ‘Bağcılar Belediyesi yerine bugüne büyüklüğünde yapmış olduğumuz çalışmaları henüz da ileriyle sevk gayreti içindeyiz. Samsun, Karadeniz’imizin arz gözde memleketlerinden birisi. Işıklı yapısı ve güç tıpkı zat ile İstanbul’umuzda ve Bağcılar’ımızda üstelik önem yeryüzü eden tıpkısı memleket olmasının birlikte esasen Samsun spor ile spor dünyamızda birlikte avangart reşit tıpkı şehirdir. Bundan sonraki süreçte de Samsun’un değerlerini henüz ati boyuta, elan gani noktalara gelmesine anahtar olmamızı temenni ediyoruz. Samsun, tıpkı zamanda Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı yerdir. O açıdan de ayrı önem bildirme ediyor. Göreve geldiğimiz günden beri STK ile vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda akım ediyoruz. İnşallah bundan ahir süreçte bir nice yeniliği ve pir projeleri hayata geçireceğiz’ diye konuştu.

Share: