Tendürüst milli kürekçiler, Balkan Şampiyonası’na Adıyaman’da hazırlanıyor

Taze Milli Kürek Takımı, Balkan Şampiyonası’nda kudretli dereceler elde edebilmek üzere çalışmalarını Adıyaman’de sürdürüyor.

Bosna Hersek’in Vişegrad şehrinde 9-11 Ilkgüz’üstelik yapılacak Balkan Kürek Şampiyonası üzere Gazihan Ata Akarsu Sporları Merkezi’nde kampa giren tüvana milliler, günde 2 antrenman yaparak okkalı depoluyor.

Sanmar Denizcilik Gençler Türkiye Şampiyonası’nı Adıyaman’dahi tamamlayarak, Balkan Şampiyonası’na katılmaya doğruluk kazanan milliler, Atatürk Barajı’nda ter döküyor.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, milli takıma seçilen sporcuların Atatürk Barajı’nda dinlenme kampı yaptıklarını tabir etti. Gazihan Dede Su Sporları Merkezi’nin önemini anlatan Çuhadar, şöyle konuştu:

“9-11 Ilkgüz tarihleri ortada Bosna Hersek’te düzenlenecek olan Balkan Şampiyonası’na sporcularımız burada hazırlanıyor. Bu merkezimiz tam benzeri egzersiz alanı. Bir Nice takımımız buraya geldi, kampa girip antrenmanlarını burada yaptı. artık de gelmeye devam edecekler. Amacımız burada henüz nazik ve şümullü yarışmalar fora etmek.”

Toyluk ve Spor İl Müdürü Fikret Batur ise Gölbaşı ilçesinde Sanmar Denizcilik Gençler Türkiye Kürek Şampiyonası’nda başarılı olan sporcuların milli kürek takımına seçildiğini hatırlattı.

Milli sporcuların Atatürk Barajı’nda kampa girdiklerini kaydeden Keleş, “Biz burada tehlikeli benzeri organizasyona karı sahipliği yapmaktayız. Amacımız kentimizde akarsu sporları altyapısını geliştirerek, özellikle Adıyaman’daki spor turizmini ve organizasyonlarını arka düzeye idrak etmek.” diye niteleyerek konuştu.

Yurt dışından kamp teklifi

Gazihan Ağababa Akarsu Sporları Merkezi’ne mahdut dışından kamp üzere taleplerin oluştuğunu anlatım fail Keleş, “Türkiye’deki tüm iri seçilmiş spor kulüplerimizin kamp tercihlerinden sonradan şu dakika sıkıntılı dışından kamp tercih ve rezervasyonları almaktayız. Ayrıca Türkiye’deki hep kürek spor kulüplerini Adıyaman’birlikte kamp yapmaya çağırma ediyorum.” şeklinde konuştu.

Sporcular iddialı

Sporculardan Yasin Şen bile antrenmanlarını muttasıl sürdürdüğünü kaydetti. Bir Nice birincilik ve acun üçüncülüğünün olduğunu tamlayan Rahat, şöyle bitmeme etti:

“Şimdi antrenmanlarımıza sonuç hemencecik bitmeme edip, Balkan Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. Sabahleyin er saatlerde geliyoruz. Suyun vadi olması bizim için koskocaman. Bu olduğunda antrenmanlarımızı henüz bereketli yapıyoruz. Günde sunu az 3 saat süresince bunaltıcı bire bir antrenman yaparak hazırlanıyoruz. Kürek sporu baskı amma fena hâlde tıpkı spor.”

Aziz Deniz Kazı bile 3 yıldır kürek sporu yaptığını tabir ederek, şunları kaydetti:

“Sabık sene Balkan Şampiyonluğu ile Balkan 3’üncülüğüm var. Bu yıl İtalya’da düzenlenen yarışmada da dünya 3. olduk. Çokça mutluyuz, bu sporu kaynak ediyorum. Atatürk Barajı adamakıllı ve su bizim üzere mefkûre. Burada Balkan Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. Hedefimiz birincilik. Şampiyon olup ülkemizi temsil etmek istiyoruz.”

Share: