Temel istasyonlarını Atatürk fotoğrafı ile kapatan CHP’li belediyeye reaksiyon

Çanakkale’nin Nişan beldesinde temel istasyonunun çevresini Atatürk ve Anıtkabir fotoğrafları ile kapatan CHP’li Cebel Belediyesi’hangi tepkiler çoğalıyor.

Çanakkale’nin tarz ilçesine bağlı Nişan Beldesinde baz istasyonunun Atatürk ve Anıtkabir fotoğrafları ile kapatılmasına gelen tepkiler sürüyor. Toplumsal medya hesabı üzerinden aksülamel gösteren SELIM Tümen Grup Başkanvekili ve Çanakkale Saylav Bülent Turan, “Çanakkale’de CHP’li Nişan Belediyesi temel istasyonlarına karşı çıkılınca üzerlerini Atatürk fotoğrafı ile kaplatmıştı… Atatürk kimseden çekmedi; sizden çektiği kadar! Dağıttığınız Nutuk’u bari ayrımsız bile okumayı deneseniz” ifadelerine düz verdi.

Gılafçı: “Atatürk’ü böyle ayrımsız pinhan sürecinde görmek hangi büyüklüğünde ahlakidir?”

CHP Kepez Belediye Reisi Birol Arslan’ın yaptığı skandalların yordam kesmediğini belirten DOĞRU Tümen Dağ Belde Başkanı Cihat Gılafçı, “Dağ’in meydanı girmek için üç değişik noktaya dikilen temel istasyonlarının çevresinin Atatürk ve Anıtkabir resimleri ile kapatılınca çevreye radyasyon dağıtmıyor mu? Atatürk’ü böyle tıpkısı gizlenmiş sürecinde kısaltmak ne büyüklüğünde ahlakidir? Bize Atatürk Anıtı’nın karşısına kot pantolon ile çıkılmaz diyen Acı Şehremini Birol Arslan’ın çevreye çığlık dağıtan temel istasyonlarının etrafını Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ile pinhan etmesi sağtöresel midir? Baz istasyonlarına elbette karşı değiliz amma beldenin cemi göbeğine yapılması bundan üstelik mavera Atatürk resimleri ile kapatılmasına kesin kendisine karşıyız. Nişan Belediye Reisi bize Kemalizm dersi vereceğine, evvel kendisi Sevr Anlaşması ile Montrö Anlaşması arasındaki farkı öğrenmeye nida ediyoruz” dedi. – ÇANAKKALE

Share: