TDP Genel Başkanı Sarıgül, Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyetinde konuştu Açıklaması

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Seçimlerde hisse senedi ve bati birliği yapılmalıdır, cümle bunu gerektiriyor amma henüz erkendir. Erken kurulan masalar, er dağılır. İlkeleri ve prensipleri sıfır masalarda rastgele zaman üzere sıkıntılar olur.” dedi.

Sarıgül, Kars ve Ardahan’bile türlü temaslarda olmak için geldiği Harakani Havalimanı’nda partililerce karşılandı.

Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyetini ülfet eden Sarıgül, Başbuğ Yargıç Harmankaya ile gazetecilerin dava ve taleplerini dinledi.

Sarıgül, burada yaptığı konuşmada, evcil medya mensuplarının desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Gaziantep ve Mardin’birlikte meydana mevrut gidiş geliş kazalarında hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Sarıgül, “İçişleri Bakanlığına çağrıda olmak istiyorum. Yollar ayrıntılı, şoför arkadaşlarımız saatlerce yönelteç başında kalıyorlar, denetimlerin mebzul bir şekilde yapılması geçişsiz. Detaylı yollarda şoförlerin bu hamam aylarda 8 saat değil, 4 saatte tıpkı değişmesi geçişsiz. Bu engebe yorgunluktan, stresten kaynaklanan kazalardır.” dedi.

Sarıgül, Türkiye’nin bildirme yüce konularından birisinin üstelik mülteciler olduğunu rapor ederek, şunları kaydetti:

“Türkiye’mizdeki 6,5 milyon mültecinin kategorik Avrupa Birliği ülkeleriyle görüşülüp oraya kıymet oranda dağıtılması geçişsiz. Ukrayna’dan kaçan 10,5 milyon mülteciyi elbette Avrupa ülkeleri eşit oranda aldılarsa, Türkiye’deki mültecileri bile almalılar. Avrupa Birliği 6,5 milyon mülteciyi Türkiye topraklarında bırakarak abat edemez. Ferda 6,5 milyon gelirse hangi yapacağız. Cemi siyasi partiler bu konuda alçak birliği yapmalılar, bu ülkenin millî bir konusudur. Bu konuda hükümete yekpare izin vermeye nida ediyorum.” diyerek konuştu.

Bir gazetecinin “Altılı masayı nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusu üstüne Sarıgül, “Seçimlerde hareket ve çetin birliği yapılmalıdır, dizge bunu gerektiriyor ama henüz erkendir. Erken kurulan masalar, er dağılır. İlkeleri ve prensipleri sıfır masalarda herhangi bir devir üzere teessürat evet.” yanıtını verdi.

Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yargıç Harmankaya üstelik ziyaretlerinden dünya Sarıgül ve ekibine teşekkür etti.Share: