TBMM Yaşlıların Sorunlarını Araştırı Komisyonu, meydan çalışmaları çerçevesinde Düşkünlerevi Başkanlığı’nı ziyaret etti

YANLIŞSIZ Fırka İstanbul Milletvekili Erol Kayaç ve beraberindeki 19 milletvekilinden oluşan TBMM Yaşlıların Sorunlarını Araştırı Komisyonu, Kocaeli ve Bursa’daki ziyaretlerin peşi sıra bugün Şişli’deki Bakım Yurdu Başkanlığı’nda incelemelerde bulundu. Encümen üyeleri, 65 gözyaşı üstü sakinlerle ait yetkililerden vukuf alırken, huzurevi sakinlerinin bile taleplerini dinledi.

Türkiye Nazik Budun Meclisi (TBMM) Yaşlıların Sorunlarını Araştırı Komisyonu meydan çalışmaları çerçevesinde mütenevvi şehirlerde bulunan huzurevlerini mülakat etti. Şişli’deki Düşkünler Yurdu Başkanlığı’nda gerçekleşen ziyarette, DOĞRU Öğür İstanbul Saylav ve bire bir zamanda Komite Başkanı Erol Kaya ve beraberindeki 19 mebus, çalım yetkililerinden konuya ilgilendiren bilgiler aldı. 65 gözyaşı üzeri yaşlıların sorunlarını beklemek amacıyla müesses olan komisyon üyeleri görüşme esnasında yaşlılar yurdu sakinlerinin taleplerini de dinledi.

Çeşitli el işleri ile çalışır olan yaşlılar yurdu sakinlerini mülakat eden Encümen Başkanı Erol Kayaç, yaşlılar yurdu sakinlerinden Arif Selçuk Seçkin’den (62) lacerem çanta yaptığını dinledi. Taleplerini dinlemek amacıyla orada olduklarını belirten Erol Kaya’evet yaşlılar yurdu sakinlerinden Başkomutan Portakal (65) ise, “Bizim şu an herhangi bir isteğimiz evet birlikte şikayetimiz yok, Tanrı razı olsun” dedi.

Huzurevi sakinlerinden zor hekim 91 yaşındaki Cevat İlhami Kayaç, Encümen Başkanı Erol Kaya ile sohbetinde, “Bizim hiçbir şikayetimiz yok. Cenabıhak razı olsun. Yaptığınız halis muhlis tıpkı madde. Bir Vakitler siyasetin içindeydim, saylav arkadaşlarım oldu” diye belirtti.

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada 31 Antrakt tarihine kadar raporun hazırlanıp meclise konfirmasyon edileceğini belirten Erol Kayaç, ” Konfedere Milletler’in ilan ettiği için, nüfusunun yüzde 10’u 65 yaş üstüyse çıktı nemli aynı cemiyet diye tanımlanıyor, Türkiye bile buğulu benzeri topluluk. Bu majör tıpkı öz, acep 65 yaş üstü için neler yapılıyor, neler yapılması gerekiyor gündemimizde olan tıpkısı bap. Hem hizmetler açısından, hem mevzuat, hem birlikte kazançlı gerekçeler açısından bunları görmemiz lazım. Bire Bir zamanda 45-65 bandında bile tahminî 20 milyona yakın 19 milyonu aşan tıpkı nüfusumuz var. Yani nedeniyle 45’ten 65’e yürürken dahi insanları dosdoğru taşıyabilirsek yükümüzü henüz hafifletmiş oluruz. Türkiye’da tahminî 434 kurumumuz var ve 25 bine andıran koca buralarda yaşıyor. Temennimiz bittabi kim bu kurumların henüz dinç olması amma temel hedefimiz hayatlarını buraya gelmeden bile kişi evlerinde sürdürebilmeleridir. Raporu bile yazmaya başladığımızın altını çizeyim. 31 Açıklık tarihine kadar da raporumuzu TBMM Başkanımıza sunacağız” ifadelerini kullandı.

Ziyarette, yarkurul üyesi milletvekilleri Müşkül Subaşı, Arife Çelik, Semiha Dikici, Cemal Bekle, Ahmet Vehbi Bakıroğlu, Cihangir İslam ve İmam Hüseyin Cımbar da kayran aldı. – İSTANBUL

Share: