TAHLİYE KARARI VERİLEN EVDE 500 BİN LİRALIK KİRACI TAHRİBATI

DİYARBAKIR’bile 2019’bile bankadan satılığa çıkarılan evi kayran hoca S.S., dairenin eski sahibinin sözleşmesiz kiracılarını yakalamak istedi. Kiracılar daireyi boşaltmayınca, S.S., hukuki yola başvurdu. Duruşma marifetiyle çakozlamak isteyince dahi kiracılar daireyi varyos ve hilti ile tahrip etti. Habbe gine oturulabilir ayla getirilmesi üzere sunu bir iki 500 bin TL gider edilmesi gerekiyor.

Kentte öğretmenlik fail S.S., 2019’de Yenişehir ilçesinde bire bir vezneci vasıtasıyla ilana verilen bir sitenin 8’inci katındaki daireyi satın aldı. Bozuk eş sahibinin kiracısı, S.S. ile benzeri sözleşmesi ve kontratı olmamasına karşın uzun süre daireden çıkmadı. S.S., kiracının evi boşaltmasını istemesine rağmen bu isteğine kıymet bulamadı. Bunun konusunda S.S. türel yola başvurdu. Mahkeme kararıyla kiracı H.Ç.’nin evi boşaltmasına karar verildi. H.Ç., geçen aylarda oturduğu binanın taraf bloğundaki yangına müdahale ettiği tam yaşamını yitirdi. Boşaltma kararı de durdu. Sabık zamanın arkası sıra duruşma, kararı gene el işi koydu. Yangında yaşamını yitiren H.Ç.?nin akrabaları, yürütme ve polis güçleri ekiplerinin gelişinden 2 dönme ilk iddiaya bakarak, balyoz ve hilti ile evi nakız ederek inşaat alanına çevirdi. Olayın ardından S.S., avukatı eliyle şüphelilerden şikayetçi oldu. Şikayetin arkası sıra polis güçleri ekipleri siteye gelerek asayiş kamerası kayıtlarını aldı.

‘EVİN BILCÜMLE ALTYAPISI TAHRİP EDİLMİŞ’

S.S.?nin avukatı Yüksek İsmet Cerbezeli, habbe müvekkili aracılığıyla 31 Mabeyin 2019’bile satın alındığını ifade ederek, şunları kaydetti

Kendisi içerisinde ayrıksı kişilerin oturduğunu öğrendikten sonradan gelip kişilerle konuştu. Anlaşmaya çalıştılar ancak oturanlar eliyle hiçbir şekilde antant yapılmadığı amacıyla hukuki desteği tığ verdik. Diyarbakır 1’inci Barış Ahbaplık Mahkemesi’nde boşaltma davası açtık. İlgili davayı kazandık. Kesinleşmesine binaen bile İcra Müdürlüğü aracılığıyla burayı boşaltmak amacıyla başvuruda bulunduk. O dosyamız bile kesinleştikten sonradan İcra Müdürlüğü boşaltma günü verdi. Güzeşte itibariyle tahliyeye geldik buraya bap kilitliydi. gelişigüzel şekilde kapıyı açamadık. Bu sebeple çilingir yoluyla kapıyı açtırdık hangi eyvah kim karşımıza bu manzara bundan sonra. Evin bütün ast yapısı bozma edilmiş. Hep camlar fay familya kullanılamaz durumda. Buraya ayrımsız zamanda manşet kuvvetiyle geldik. Bu durumu Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirdik. İhbarda bulunduk ve bu hasara ilişik da Cumhuriyet Başsavcılığınca anket yürütülüyor. Kolluğun tuttuğu tutanağa bakarak genişlik birkaç 500 bin TL’lik hasar mevcut. Bu evi gine oturulabilir arkaç bildirmek üzere genişlik az 500 bin TL’lik masraf yapılması gerekiyor.

Share: