Sonuç an malumat! Polisevi saldırısında ‘DNA raporu’ tartışması

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin Ağacı Mezitli ilçesindeki polisevine atılım sırasında işsiz hale getirilen teröristin kimliği üzerinden biber dolması söylendiğini ileri sürerek, teröriste ait DNA raporunun açıklanmasını istedi. İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat ve DÜRÜST Öğür Umumi Başkan Yardımcısı Hamza Keskin, Kılıçdaroğlu’na aksülamel gösterdi.

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, polisevine saldırıyı düzenleyen ve etkisiz hale getirilen 2 teröristten birinin, CHP’nin hazırladığı mevkuf gazeteciler raporunda meydan alan Dilşah Ercan olduğunun açıklanmasıyla ilişik Twitter’daki hesabından paylaşım yaptı. Kılıçdaroğlu, “2 gündür düzensiz yaymaca örümcek Erdoğan ve yaveri fotoroman Süleyman, maktul teröristin DNA raporuna rağmen, mecmu 2 gündür dalavere söylediniz, havuz medyanız manşetler attı. Oysa ego ne dolaplar çevirdiğinizi 2 gündür biliyorum. kasten yalan söylediniz. Şimdi çıkı ve teröriste ilgilendiren DNA raporunu açıklayın. Bu kavim bire bir sefer ağzınızdan akla yatkın benzeri madde duysun. Başsavcıya ‘dosyaya umum koyun’ dediniz. Başsavcıya sesleniyorum; o dosyayı gizlemeye emek. Biliyoruz gerçekleri, utanmıyor musunuz” ifadelerini kullandı.

BAKAN ARISTOKRAT: PKK AÇIKLAMASINA SIĞINACAK ZAVALLISINİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından Kılıçdaroğlu’nun açıklamasını paylaşarak, şu yanıtı verdi: “Kılıçdaroğlu; 2 aktarılma PKK’nın ipini bekledin. Bizi tekrar şaşırtmadın. Sizin bu devletle bir meseleniz var. Yapılan saldırıyı önceki önce adamların DEAŞ’a yıktı. Tutmayınca adamların ‘cinnet geçiren tıpkı karı polis’ yalanına sarıldı. Derdiniz, ortağınız PKK’yı idare etmek. Saldırıyı PKK’nın yaptığı anlaşılan olup; devletin yargının tespitlerine rağmen teröristleri gazeteci kılığına sokup; Türkiye’ye ‘en şişman gazeteci cezaevi’ iftirasıyla teröristleri aklaman ortaya çıkınca, PKK açıklamasına sığınacak zavallısın. Teröristi taşıyan taksici teşhisini yaptı. Senelerce yıldırı örgütünde birlikte olduğu teşekkül mensubu, neymiş ölümsüzler taburunda sabotajcı eğitimi alıp Türkiye’üstelik eylem fethetmek amacıyla görevlendirildiğini belirtip, dakikasında teşhisini yaptı. Hoşuna gitmeyecek ama parmak izleri ile yapılan çalışmada bire bir tanesinde eşleşme artık. Kurtarıcın PKK’nın açıklamasındaki teröristlerle ait cemi detaylara bile çalışılıyor. PKK’nın açıklamasını başvuru alıp; kabul ettiği teröristlerle ilgili daha sonucu çıkmamış raporların üzerinden yıldırı örgütünü ve utanılacak tümen raporunu korumaya alıyorsun. Yani terör örgütünün tespiti imkansız Suriyeli isim verip, ‘Zozan arkadaşımızın (yani Dilşah Ercan) bu olayla temas ilgisi yoktur, görevinin başındadır’ demesine sığınmaktan da utanmıyorsun. 6’lı masada sıkıştın, PKK’ya sığındın, yazıklar olsun. Demincek esas fikriniz ne? Ne demiş oldunuz? PKK’nın gazetecilerini müdafaa etmek yetmedi, aynı bile PKK’nın basın sözcülüğüne mi soyundunuz? ‘Görevinin başında’ dedikleri, fariza ne? Mademki PKK yerine konuşuyorsunuz, bunu da siz açıklamalısınız.”HAMZA ELEM: CHP’Yİ MİLLİ GÜVENLİK SORUNUNA DÖNÜŞTÜRMÜŞTÜR

AK Öğür Genel Komutan Yardımcısı Hamza Kötü dahi Kılıçdaroğlu’na reaksiyon gösterdi. Üzücü, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Mızrak çuvala sığmıyor. Sadece teröristleri ‘gazeteci’ diye aklayan raporları değil sayısız örnekten sonradan şu çıktı çokça nettir; CHP yıldırı örgütlerini direkt ve dolaylı kendisine desteklemektedir ve Kılıçdaroğlu, CHP’yi maatteessüf aynı milli düzenlilik sorununa dönüştürmüştür. 2 gündür sessiz küsurat CHP Genel Başkanı, PKK açıklamasına sırtını dayayıp devlete vadi kültürlü. Eksiksizlik As, bunlar sizin serencam çırpınışlarınız, kaybedeceksiniz ve size tavsiyemiz; bunun havalı bire bir yenilgi olması için çabalamanız” ifadelerini kullandı.

Share: