Sol Parti ve Halkevleri üyelerinden, CHP’li Hopa Belediye Başkanı Ekmekçi’ye ‘yeşil alan’ tepkisi

Sol Fırka ve Halkevleri üyelerinden, CHP’li Hopa Belediye Reisi Ekmekçi’ye ‘yeşil kayran’ tepkisi

Hopa Belediyesi vasıtasıyla ihaleye çıkartılan yeşil alan amacıyla riyaset makamını bastılar

ARTVİN – Artvin’in Hopa ilçesinde Sol Tümen ve Halkevleri üyeleri, Hopa Belediyesi marifetiyle ihaleye çıkartılan yeşil düz için başkanlık makamını bastı.

Hopa Uray Başkanlığı tarafından ilçe meydanında mevcut 35 metrekarelik yeşil kayran ihaleye çıkartılınca, Sol Tümen ve Halkevleri üyeleri ihalenin etik bilimi olmadığı gerekçesiyle reaksiyon gösterdi.

İddialara göre, yapılan görüşmelere karşın yeşil kayran bugün komisyon kararıyla eksiltme edilince, bire bir takım partili ve topluluk üyesi önceki ilçe meydanında basın açıklaması yaptı, henüz sonradan şehremaneti binasına gitti.

Cumhuriyet Umum Partili Şehremini Taner Ekmekçi’yle görüşmek isteyen kadro başkanı, Ekmekçi’yi makamda bulamayınca, beklemeye başladı. Polis Güçleri eşliğinde makama giren protestocular, buradan tepkilerini duyurdular.

“Sırtımıza basa basa yükseldin”

Halkevleri üyeleri yaptıkları açıklamada, “Sırtımıza basa basa yükseldin. Karşında aptal var zannediyorsun, enayi yok karşında. Tığ bu memlekete denk ödedik, bir itilaf kurduk, ‘bu ülkeyi rantçılar yönetemeyecek’ dedik, senle konuşmaya çalıştık. Komutan bu böyle gayrimümkün. ‘Halka açgözlü bu belediyeyi’, ‘birlikte yönetelim, komisyonlar kuralım’ dedik, hiçbirine yüz çevirmedin, yetmedi tuttun bizi Hopalılarla yüz yüze getiriyorsun” diye niteleyerek tepkilerini dile getirdiler.

Share: