Sırp organize cürüm örgütü elebaşının cinayet zanlılarının yakalanma detayları ortaya imdi

Sırp tevhit yanlışlık örgütü sergerde Jovan Vukotiç İstanbul’de öldürülmesi ve cinayet zanlılarının yakalanma detayları ortaya daha çok.

İstanbul Inanma Müdürlüğü Tevhit Suçlarla Savaşım Büro Müdürlüğü ekipleri, ülkesinde “Skaljari” isimli birleştirme cürüm örgütünün elebaşlarından Juvan Vukotiç’in Şişli’da motorlu iki şüphelinin silahlı saldırısı sonucu öldürülmesi konusunda mücahede başlattı.

Türkiye’dahi 3 yıl geçmiş yakalanan ve Sırbistan’a teslim edildikten sonradan orada başıboş bırakılan, İstanbul’a sahte etiket ve pasaportla yine antre özne Vukotiç’in öldürüldüğü yerden başlayarak 200 noktada 1700 saat almaç kaydını inceleyen ekipler, saldırıyı kırmızı bültenle arandığı için İtalya’bile yakalanan Türk B.B’nin elebaşı olduğu suç örgütünün üyeleri E.E. ile Y.D’nin işlediğini tespit etti.

Vukotiç’i 4 kamer izlemişler

İstanbul Tevhit Suçlarla Savaş Idarehane Müdürlüğü ekipleri, Vukotiç’in öldürüldüğü aracın altında ve bagajındaki döşemenin altında GPS cihazı bulmasının ardından çalışmalarını derinleştirdi.

Polis ekipleri, Vukotiç’in, Karadağ’birlikte vakfedilmiş olan B.C’nin elebaşılığını yaptığı yanlışlık örgütünün üyeleri E.E, E.T. ve F.Y. aracılığıyla İzmir’den kiralanan aynı araba ile 4 ay boyunca takip edildiğini ortaya çıkardı.

Şüphelilerin strateji dönemlerinde Vukotiç’e müteveccih biraz kez daha silahlı ofans girişiminde bulundukları fakat eylemi gerçekleştiremedikleri öğrenildi.

Sırbistan’daki metal anlaşmazlığı saldırıyı gerçekleştirdi

Karadağ’daki makamlarla de bilgelik alışverişi özne itimat yetkilileri, 2014 yılından bu yana “Skaljari” ve “Kavac” isimli suç örgütlerinden 50 kişinin silahlı saldırılarda öldürüldüğünü, bunun nedeninin bile uyuşturucu anlaşmazlığı olduğunu bilgisini aldı.

Ekipler, İstanbul’daki saldırıyı “Kavac” isimli cürüm örgütü elebaşları Radoje Zivkovic ve Zdravko Perunovic’in kestirmece 1 milyon avro karşılığında yaptırdığını ortaya çıkardı.

Saldırının Sırbistan’birlikte kaybolan aylı miktarda maden dolayısıyla gerçekleştirildiği öğrenildi.

İstanbul merkezli 5 ilde senkronik işler

Tüm şüphelileri, adreslerini ve kaçış güzergahlarını belirleyen İstanbul Tevhit Suçlarla Mücadele Bölüm Müdürlüğü ekipleri, dokunaklı çalışmanın arkası sıra 5 ilde eş anlı ameliyat yaptı.

İstanbul, İzmir, Zonguldak, Antalya ile Artvin’birlikte gerçekleşen operasyonda olayla ilişkili 12 kaknem gözaltına alındı.

Adreslerde yapılan aramalarda 6 düzme pasaport, değişik ülkelere ait 11 sahte kimlik, 3 peyk bağlantılı GPS cihazı ve olayda geçer not 2 zırh ele geçirildi.

Öte yandan şüphelilerin telefon, elektronik beyin ve gözde belleklerinde yapılan incelemelerde, saldırının şüphesiz gerçekleştirildiğine dayalı çok sayıda örgütsel vesika bulundu.

İstanbul Güvenlik Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlanan Radoje Zivkovic ve Zdravko Perunovic ile E.S, Y.D, E.E, E.T. ile F.Y’nin birlikte aralarında bulunduğu 12 aynasız adliyeye sevk edildi.

Share: