Şırnak’ta meri müracaat özne umum öğrenciler yurtlara yerleşti

Şırnak Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Abdullah Değer, meri yurt başvurusunda mevcut öğrencilerin tamamının yurtlara yerleştirildiğini bildirdi.

Derece, gazetecilere, kentte hizmet veren 3 KYK yurdunda yapılan hazırlıkların tamamlanma aşamasına geldiğini, gelecek hafta başlayacak üniversite öğrencilerini beklediklerini söyledi.

Yapılan çalışmalarla yurtların kapasitelerini artırdıklarını vurgulayan Ayar, şunları kaydetti:

“Hem kız hem da erkek yurdumuzda hiçbir öğrencimiz yedekte kalmadı, kâffesi asaletli olarak yerleşti. Gayet mebzul ayrımsız ortamı öğrencilerimize hazırladık. Son paye konforlu tıpkısı rahatlığa topluluk. Öğrencilerimizi bekliyoruz, onlara şimdiden başarılar diliyoruz. İdil, Cizre ve Silopi ilçelerimizde dahi yaklaşık 390 öğrenci eskimemiş kayıt yaptı. Oradaki öğrencilerimizi bile ayrı ayrı misafirhanelerimize yönlendirdik. Orada de bir sevgili bulunmayan. Sınırlı konusunda burada arz ufak bire bir maslahat namevcut. Üste önümüzdeki yılın tedbirlerini bile almış bulunmaktayız.”

Yurda yerleşen öğrencilerden Fatma Sıra ise beklediğinden daha bol bire bir ensiz ortamı bulduğunu belirtti.

Adıyaman’dan geldiğini ve üniversiteye yerleştiğini nâkil Gün, “Ailemle birlikte kazandığım üniversiteyi ve yerleştiğim yurdu gidermek istedik. Hem üniversite çok adamakıllı hem bile elverişsiz çok evire çevire. Bu kadarını beklemiyordum haddinden fazla mutluyum.” diye niteleyerek konuştu.

Share: