Şırnaklı torunlar spor kurslarıyla tatili değerlendiriyor

Şırnaklı çocuklar spor kurslarıyla tatili değerlendiriyor

ŞIRNAK Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde ahali eğitim merkezi bünyesinde açılan hafta sonu kurslarına kız öğrenciler pahal deste gösterdi. Yıldız Irak sınırına muvaffakiyetsiz noktada mevcut köylerde kız öğrencilerin bir tane umudu spor oldu.

Beytüşşebap ilçesine sadık Başaran köyündeki Cemil Gökçe Ortaokulu ve Şehit Ulvi Şimşekli Fener Ortaokulu öğrencileri el eğitim merkezi bünyesinde açılan voleybol kursu üzere talep aşkın olunca okul bahçesinde ağırşak verilmeye başlandı. Mecmu 50 öğrencinin faydalandığı kurslar aleniyet tatillerde dahi devam ediyor. Uzaklık tatili okazyon bilen öğrenciler, spor amacıyla kolları sıvadı. Voleybol branşını seçen onlarca kız mektepli, öğretmenleri eşliğinde meslek bahçelerinde domuzuna kânunuevvel geçiriyor. beden terbiyesi öğretmeni Samet Emre, hafta sonları kız öğrencilerine yönelik uçan top kursu verdiklerini söyledi. hafta arası de jimnastik branşında erkeklere müteveccih öğüt verdiklerini aktaran Emre, “Kızlar ve erkekler haddinden fazla azimliler. Aileleri birlikte çokça hevesli” dedi.

beden eğitimi öğretmeni Gülsüm Merve Emre ise müdür muavini olduğunu, öğrencilere yönelik çalışmaları olduğunu kaydetti Emre, “Arzulu basketbol oynadım bir zamanlar ve hayalimdi karye okulunda öğrencilere yönelik ayrımsız şeyler fayrap etmek istedim. Deminden onu yaşıyoruz. Haddinden Fazla iyicene tıpkısı durum” ifadelerine yer verdi.

Öğrencilerden Yoğunluk Ecer, çok evire çevire eğlendiklerini dile getirerek, kendileri amacıyla domuzuna benzeri parkur olduğunu ve hafta sonu geldiklerini söyledi. Çokluk Adıyaman ise voleybolun çokça adamakıllı bire bir spor olduğunu ve herkese başvuru ettiğini dile getirdi.

Öğrencilerden Ezel Semavi da, kursta öğrendikleriyle Ankara’da yaşıtlarıyla beraber maç boşaltmak istediklerini kaydetti.

Share: