Sinop haberi: Sinop’ta “Özelim Projesi” ile hususi gereksinimli efrat spor ika imkanı buluyor

Sinop Valiliğince hazırlanan “Özelim Projesi” ile hususi gereksinimli erat değişik dallarda spor etme imkanı buldu.

Sinop Valiliğince hayata geçirilen ve değişik kurumların desteğiyle geçerli “Özelim Projesi” kapsamında Suret Kullanılmamış Spor Salonu’nda izlence gerçekleştirildi.

Etkinlikte özel gereksinimli bireylere 13 çalıştırıcı ve 40 vazifeli personel aracılığıyla 110 elçi ile atletizm, badminton, masa tenisi, idman, tenis, judo, güreş, yüzme ve bocce branşlarında terbiye verildi.

Geçen yıl başlatılan bu sene de bitmeme ettirilecek projenin açılışında mütekellim Ilbay Erol Karaömeroğlu, “Eşim Çımbar Karaömeroğlu Hanımefendinin himayesinde, 2021 yılında başladığımız ve bu sene dahi bitmeme ettireceğimiz Özelim Projesi ile hususi bireylerimize ve ailelerine aynalı olmasını diliyorum.” dedi.

Karaömeroğlu, hususi gereksinimli bireylerin kapalı aile ortamlarında durağan kalmalarının olumsuzluklarını anlatarak, “Özel gereksinimli bireylerimizin bedenî, psikolojik, sosyal ve akademik yerine ilerlemelerini tedarik etmek üzere Sinop’ta ‘Özelim Projesi’ni başlattık. Bu proje ile hususi gereksinimli bireylerin birbirlerinden ve toplumdan uzaklaşmasının önüne geçerek, bulundukları yakınlarda spora, sanata, sosyal ve içtimai faaliyetlere olan ilgilerinin artmasını sağladık.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların arkası sıra Ilbay Karaömeroğlu ve beraberindekiler, hususi gereksinimli bireylerle masa tenisi, bocce, voleybol ve badminton oynadı.

Share: