Sinop haberi | Sinop’ta duvarlarında degaje çatlaklar oluşan apartmandaki eşyalar kontrollü kendisine boşaltılıyor

Sinop’ta temelinde kayma meydana mevrut ve duvarlarında serbest çatlaklar oluşan 5 eğik apartmandaki eşyalar yadımlama öncesinde kontrollü namına boşaltılıyor.

İncedayı Mahallesi 1 Numaralı Sokak’ta duvarlarında çatlaklar oluştuğu için vinçlerin desteğiyle ayakta tutulan apartmanda yıkım çalışmaları başladı.

Yıkım öncesinde polis güçleri ve polis ekipleri çatı etrafında açık güvenlik önlemleri aldı.

Sinop Belediyesi ekipleri, apartman sakinlerinin eke eşyalarını kontrollü kendisine boşaltıyor. Vatandaşlar, evlerinin boşatılmasını gözyaşları ortamında izledi.

Apartman sakini Kazım Kişmiri, müteahhidin binanın taraf tarafındaki gereksiz araziyi kazarken binada çatlaklar oluştuğunu belirterek, “Binada çatlaklar oluştuktan bilahare canımızı kurtardığımıza şükrediyorum.” dedi.

Güllü Kara ise yetersiz dışında yaşadıklarını ve yaz aylarında Sinop’a geldiklerini vurgulayarak, “Çatı kaymaya başladıktan sonraları elbiselerimizle hariç çıktık, bilcümle eşyalarımız içeride. Hiçbir şeyimiz yanımızda bulunmayan. Tezce yıkılacak korkusu ile kendimizi dışarı attık, ilaçlarım ve iğnelerim de lüp zarfında.” diye niteleyerek konuştu.

Share: